سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 55 درصدی غریق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 55 درصدی غریق در مازندران

علی شادمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به آغاز موج سوم سفرهای تابستانی، افزود: در روزهای باقیمانده تابستان شاهد حضور مسافران بسیار زیادی از سراسر کشور به مازندران هستیم.

وی با اعلام آمادگی برای میزبانی از مسافران، اظهار داشت: دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها تمام اهتمام خود را به‌کار می‌گیرند تا مسافران با خاطره‌ای خوش مازندران را ترک کنند.

*تاکنون 65 مورد غرقی داشتیم

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه تاکنون 65 مورد غرقی در مازندران داشتیم، افزود: میزان غرقی نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد کاهش داشته‌ است.

شادمان بیان‌ داشت: امسال 18 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی طرح‌های دریا به مازندران اختصاص یافت که به‌زودی ابلاغ می‌شود.

*به‌کارگیری 1000 ناجی غریق در مازندران

وی با اشاره به به‌کارگیری یک هزار ناجی غریق در طرح‌های ساماندهی دریای مازندران، ادامه داد: تعداد ناجیان نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش داشته و این امر نقش بسیار تاثیرگذاری در کاهش غریق داشته ‌است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران درباره مطالبات ناجیان غریق، گفت: تمامی مطالبات ناجیان غریق تا پایان مرداد ماه امسال پرداخت شده ‌است.

شادمان خاطرنشان کرد: تعداد طرح‌های سالم‌سازی دریا نیز از 82 طرح به 94 طرح افزایش پیدا کرده و امکانات نیز در این طرح‌ها تجهیز شده‌ است.

این مسئول با تاکید بر اینکه مسافران در زمان طوفانی بودن دریا وارد آب نشوند، گفت: مسافران به توصیه‌های ناجیان غریق و ماموران انتظامی توجه کنند و همکاری لازم را با آنها داشته ‌باشند.

*افراد در داخل طرح‌های دریا شنا کنند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اعلام اینکه افراد در داخل طرح‌های دریا شنا کنند، افزود: افراد از شنا کردن در خارج از طرح‌های دریا خودداری کنند به‌ویژه شب‌ها که امکان خدمت‌رسانی به‌طور گسترده وجود ندارد.

شادمان در پایان یادآور شد: طول نوار ساحلی مازندران 360 کیلومتر است.