سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش 55 درصدی تصادفات منجر به فوت در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 55 درصدی تصادفات منجر به فوت در آمل

فرمانده انتظامی آمل از کاهش 55 درصدی تصادفات منجر به فوت و کاهش 45 درصدی تصادفات منجر به جرح در مدت 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

کاهش 55 درصدی تصادفات منجر به فوت در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، ولی‌الله گنجیان‌مقدم یکشنبه شب در همایش گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: نیروی انتظامی و پلیس حافظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و دین اسلام در سنگرهای مختلف است.

وی با اشاره به اینکه عوامل نیروی انتظامی به کار خود با دیدگاه ارزشی نگاه کره و در راه خدمت به مردم تمام توان خود را به کار می‌گیرند، افزود: شعار امسال هفته نیروی انتظامی "همه با هم برای امنیت و آرامش" است و در این شعار مردم‌محوری به چشم می‌آید.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اعلام اینکه تعامل پلیس و مردم باعث افزایش امنیت و آرامش در جامعه می‌شود، تصریح کرد: امنیت یک فرآیند بوده و مستلزم همکاری و اقدام همه دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌ها است.

* تلاش پلیس برای برقراری امنیت در جامعه

این مسؤول مهم‌ترین گزینه مشارکتی مردم در بر قراری امنیت را توجه به هشدارهای انتظامی در پیشگیری از جرم دانست و یادآور شد: نیروی انتظامی در امنیت‌بخشی به شهروندان و احساس امنیت توسط آنها تلاش شبانه‌روزی دارد.

گنجیان، مبارزه قاطعانه و مجدانه با سرقت را از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس دانست و تصریح کرد: توانستیم معضل سرقت را با توجه به افزایش آن در سطح مازندران طی سال‌های گذشته، در سال جاری کنترل کرده و شاهد روند کاهشی باشیم.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اعلام اینکه در راه ایجاد امنیت در جامعه دست تعامل به سوی همه اقشار مردم دراز می‌کنیم، خاطرنشان کرد: شهرستان آمل با توجه به موقعیت جغرافیایی، جمعیت و وسعت از برخی استان‌های کشور وسیع‌تر بوده و جاده ترانزیت و محور مواصلاتی پر تردد هراز هم آن می‌گذرد.

* وجود آمل در مسیر ترانزیتی محور هراز

این مسؤول در نگاه آماری به کاهش 40 درصدی کلاهبرداری در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: 20 درصد کاهش جعل، 14 درصد کاهش شماره‌گذاری خودروها و 24 درصد افزایش برخورد با متخلفان توسط پلیس فتا از دیگر آمارها است.

گنجیان با اعلام اینکه 14 هزار و 704 مورد تماس تلفنی توسط مردم این شهرستان با سامانه تلفنی 110 صورت گرفت که نشان از افزایش 43 درصد تماس‌ها را دارد، گفت: در زمینه تصادفات نیز شاهد 45 درصد کاهش تصادفات جرحی و 55 درصد کاهش تصادفات فوتی بودیم.