جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کاهش 53 مگاواتی مصرف برق در غرب مازندران با خاموش کردن یک لامپ 100 وات - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 53 مگاواتی مصرف برق در غرب مازندران با خاموش کردن یک لامپ 100 وات

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: با خاموش کردن یک لامپ 100 وات توسط هر مشترک در غرب مازندران، 53 مگاوات پیک کاهش می‌یابد.

کاهش 53 مگاواتی مصرف برق در غرب مازندران با خاموش کردن یک لامپ 100 وات

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، کیوان فرح‌زاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت اعمال مدیریت مصرف به عنوان اقدام عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: مشترکان می‌توانند با خاموش کردن یک لامپ 100 وات، 53 مگاوات پیک انرژی الکتریکی را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 527 هزار مشترک از خدمات این شرکت بهره‌مند هستند، تصریح کرد: با این مقدار صرفه‌جویی برق، به میزان 10 درصد نسبت به پیک سال قبل کاهش داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف وسایل سرمایشی، جابه‌جایی زمان استفاده از لوازم و تجهیزات برقی در منازل و ادارات، استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف و ممنوعیت استفاده از لامپ‌های رشته‌ای، از کاربردی‌ترین راه‌های مدیریت مصرف به‌ویژه در فصل گرما است.

این مسؤول با تأکید بر عدم به‌کارگیری برخی لوازم خانگی پرمصرف در ساعات پیک و اوج مصرف، افزود: به مدار آوردن لوازم خانگی پرمصرف در اواخر شب تا اوایل صبح، علاوه بر کاهش مقدار قابل توجه مصرف انرژی در ساعات کم‌باری باعث کاهش مبالغ قبوض برق مصرفی خواهد شد.

فرح‌زاد گفت: در سال‌های اخیر پیک مصرف در دو بازه زمانی 13 تا 16 و 18 تا 23 شب اتفاق می‌افتد، در حالی که در سال‌های قبل، پیک مصرف یک مرحله‌ای و در شب رخ می‌داد و بنابراین با جابه‌جایی ساعت مصرف، درصد قابل توجهی از مصرف کاهش می‌یابد.