جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

کاهش 5 هزار فقره پرونده قضایی در بهشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 5 هزار فقره پرونده قضایی در بهشهر

رئیس دادگستری بهشهر گفت: طی 2 سال گذشته، 5 هزار فقره از پرونده‌های قضایی در بهشهر کاهش یافته که این امر با کمک دادستان و کارشناسان و کارمندان دادگستری انجام شد.

کاهش 5 هزار فقره پرونده قضایی در بهشهر

علی کیانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر، آمار پرونده‌های وارد به دادسرا در سال گذشته را 9 هزار و 232 و مختومه را نیز 10 هزار و 788 فقره اعلام و اظهار کرد: 2 هزار و 232 پرونده باقی مانده و یک‌هزار و 556 فقره پرونده نیز عملکرد داشتیم.

وی افزود: در سه ماه نخست سال‎جاری نیز 2 هزار و 166 پرونده ورودی و 2 هزار و 359 پرونده مختومه داشتیم که 2 هزار و 39 مورد آن مانده و 193 مورد نیز به مرحله عملکرد رسیده است.

رئیس دادگستری بهشهر درباره آمار پرونده‎های دادگاه در سال 94 گفت: 12 هزار و 745 پرونده ورودی و 12 هزار و 669 فقره پرونده در سال گذشته مختومه شدند که 2 هزار و 873 پرونده باقی مانده و عملکرد مجموع در دادگاه بهشهر نیز، منهای 76 بوده است.

این مسؤول بیان کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری نیز 2 هزار و 511 فقره پرونده وارد دستگاه قضایی بهشهر شده و 2 هزار و 937 پرونده مختومه شد، همچنین 2 هزار و 447 فقره پرونده باقی مانده و عملکرد مجموع نیز 426 مورد بوده است.

کیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از امن‌ترین کشورهای دنیاست، اظهار کرد: این موضوع به دلیل لطف خداوند متعال، توجه ولی امر مسلمانان جهان، خون شهدا و تلاش مسؤولان نظام است.

وی با بیان اینکه ضابطان قضایی باوجود کمبود امکانات، فعالیت‌های خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند، گفت: حتی در برخی تجهیزات و امکانات با کمبود مواجه هستیم، اما با این وضعیت نیز خدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌کنیم.

رئیس دادگستری بهشهر با تأکید بر اینکه ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری و ایجاد اشتغال وظیفه دستگاه قضایی نیست، افزود: سازمان‌ها و نهادها موظف هستند تا دست در دست هم داده و در این امر ایفای نقش کنند تا باری از دوش دستگاه قضایی بردارند.

این مسؤول با اشاره به اینکه با کمبود مشکلات، از سال 93 به بعد توانستیم روند حقوقی پرونده‌ها را افزایش دهیم، گفت: پرونده‌های وارده به دستگاه قضایی بسیار زیاد است و این موضوع، در شأن مملکت اسلامی نیست.

کیانی ادامه داد: در سال 94 نسبت به سال 93، 2 هزار فقره افزایش پرونده داشتیم، در سال 93 نیز، حدود 22 هزار پرونده و در سال گذشته 25 هزار فقره پرونده داشتیم.

وی در پایان گفت: در دو سال گذشته، 5 هزار فقره از پرونده‌های قضایی در بهشهر کاهش یافته که این امر با کمک دادستان و کارشناسان و کارمندان دادگستری انجام شد.