جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

کاهش 5 درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 5 درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی از کاهش پنج درصدی مرگ ناشی از حوادث کار در استان خبر داد و افزود: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 21 نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که همگی مرد بودند.

وی اظهار داشت: براساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سه ماهه اول سال جاری به ترتیب شهرستان ساری با هفت مورد و نوشهر با سه مورد بیشترین و شهرهای سوادکوه، چالوس، عباس‌آباد، محمودآباد و نکا هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی افزود: براساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به برخورد جسم سخت با 100 درصد افزایش و پس از آن برق‌گرفتگی با 20 درصد است.

عباسی با اشاره به اینکه 86 درصد از فوتی متاهل هستند، گفت: سنین 31 تا 40 سال با هشت مورد بیشترین و سن کمتر از 20 سال با یک مورد کمترین مورد فوتی ناشی از حوادث کار هستند.

این مسئول اذعان داشت: براساس این گزارش خرداد ماه با 13 مورد، اردیبهشت با 6 و فروردین با یک مورد به ترتیب بیشترین و کمترین فوتی حوادث کار در آن رخ داد.

عباسی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.