سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 24 درصدی فوتی‎های ناشی از حوادث کار در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 24 درصدی فوتی‎های ناشی از حوادث کار در مازندران

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: حوادث ناشی از کار در مازندران به‌دلیل برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی 24 درصد کاهش یافت.

کاهش 24 درصدی فوتی‎های ناشی از حوادث کار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محسن قربانی در مراسم روز جهانی کارگر در سالن الغدیر سپاه کربلای مازندران، اظهار کرد: ایمنی یکی از موضوعات اساسی در حوزه کار و کارگری است.

وی تصریح کرد: بیش از 45 درصد حوادث کشور در حین کار رخ می‎دهد که این موضوع نشان می‎دهد در حوزه ایمنی بخش کار باید به‌صورت جدی‎تر ورود پیدا کنیم.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از مشکلات در حوزه کار باید به‌صورت جدی همه ارگان‎‌های تأثیرگذار در این حوزه ورود پیدا کنند و در استان اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه تعامل مناسبی با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران داریم، اضافه کرد: از این تعامل برای کاهش مشکلات در بخش کار و کارگری استفاده کردیم و اقداماتی نیز در زمینه کاهش حوادث کار در استان انجام شد.

قربانی با اعلام اینکه در راستای حوادث ناشی از کار بیش از 50 هزار کارگر و نیز 8 هزار مهندس آموزش ایمنی کار دریافت کردند، ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان در حوزه آموزش نیازهای لازم مسئولان انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی را فراهم کرد.

وی یادآور شد: با اقدامات آموزشی انجام‌شده میزان فوتی‌های ناشی از کار سال 94 استان 24 درصد کاهش یافت، افزود: هر اقدامی که برای کاهش حوادث ناشی از کار در استان انجام شود، ارزشمند است.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اعلام اینکه نظام مهندسی ساختمان استان رتبه اول آموزش ایمنی در بخش کار را کسب کرد، بیان کرد: به همین دلیل کنفرانس ملی ایمنی و بهداشت در نیمه دوم سال جاری در مازندران برگزار می‎شود.

این مسئول اضافه کرد: این کنفرانس با مشارکت چهار وزارتخانه و نظام مهندسی ساختمان استان برگزار می‎شود.

قربانی اظهار کرد: بحث آموزش ایمنی در بین مهندسان ناظر نیز به‌صورت جدی در برنامه کاری قرار دارد، مهندسان ناظری که در کارگاه‎ها فعالیت می‎کنند باید در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی در پایان گفت: برای ارتقای ایمنی در حوزه کار در کنار سازمان‌های کارفرمایی و انجمن صنفی هستیم و باید تلاش کنیم شأن کارگران در واحدهای کارگری حفظ شود.