رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 22 درصدی بارش در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کاهش 22 درصدی بارش در مازندران

کاهش 22 درصدی بارش در مازندران


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران درباره وضعیت بارندگی در فروردین‎ماه امسال، گفت: بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.

کاهش 22 درصدی بارش در مازندران

محمدابراهیم یخکشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه روان‎آب رودخانه‌های مازندران در مقایسه با دوره شاخص آماری، 42 درصد کاهش داشت، اظهار کرد: بارش‌ها در ظاهر نرمال بوده اما ابن بارش‌ها غیرموثر و از نظر زمانی و مکانی نسبت به دوره شاخص آماری نامناسب بوده است.

وی درباره وضعیت بارندگی در فروردین‎ماه امسال، افزود: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به ذخیره 260 میلیون مترمکعب آب پشت سدها، بیان کرد: مسئله مهم این است که آبی که پشت سد شهید رجایی ساری ذخیره شده، نسبت به سال گذشته 30 میلیون مترمکعب کمتر است.

این مسئول اضافه کرد: از ابتدای فصل زراعی 120 میلیون مترمکعب آب از سد شهید رجایی ساری در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

یخکشی با بیان اینکه در حال حاضر 95 درصد آب‌بندان‌های استان آبگیری شده‌اند، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود کشاورزان مدیریت کرده و از آب‌بندان‌ها در زمان مناسب استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه مردم در نوبت‌بندی با مأموران شرکت آب منطقه‌ای همکاری داشته باشند، اضافه کرد: کشاورزانی که چاه‌های کمکی دارند، آن را آماده کرده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: بیشترین مشکلات آب در بخش کشاورزی مربوط به حوزه مرکزی و شرقی مازندران است.