جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

کاهش 21 درصدی سرقت در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 21 درصدی سرقت در آمل

محمدصادق پهلوان  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل از کاهش 21 درصدی انواع سرقت طی دو ماه گذشته از سال 93 در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: همچنین طی دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در کشف سرقت نیز 18 درصد افزایش را شاهد بوده و در دستگیری سارقان هم دو درصد رشد داشتیم.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اعلام اینکه اکثر سرقت‌ها در این شهرستان خرد است، تصریح کرد: قالب سرقت‌های خرد نیز توسط معتادان پرخطر و افراد کارتن‌خواب اتفاق می‌افتد.

وی با تاکید اینکه چندی قبل نیز شاهد وقوع سرقت در خیابان امام خمینی(ره) بودیم، بیان کرد: در این منطقه از شهر که معمولا صاحبان صنایع تولیدی و صنعتی در آن سکونت دارند اتفاقات زنجیره‌ای مشاهده شد که علاوه بر آمل، شهرستان‌های ساری، بابل و قائمشهر نیز متاثر از این موضوع بود.

پهلوان در مورد متلاشی شدن باند سرقت ادوات کشاورزی در این شهرستان گفت: این باند چهار نفره پس از آغاز عملیات زراعی شالیزارها و به‌کارگیری کشاورزان از ادوات کشاورزی پس از سرقت، با دفن اموال مسروقه آن را در فرصتی مناسب در بازار به فروش می‌رساندند.

وی با اعلام اینکه با متلاشی شدن این باند، به 11 فقره سرقت در بازجویی‌های پلیسی اعتراف شد، یادآور شد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند.