سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در مازندران

رئیس پلیس راهور مازندران از کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان طی 6 ماه گذشته در جاده‌های دورن و برون‌شهری استان خبر داد.

کاهش 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در مازندران

مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری درباره وضعیت جاده‌های مازندران از نظر زیرساختی اظهار کرد: با توجه به تردد بی‌شمار در جاده‌های استان این جاده‌ها جوابگوی این حد از تردد نیست.

وی با اشاره به ورود خودرو به جاده‌های استان افزود: در اجرای مقررات و قانون نباید به پلیس اکتفا کنیم و باید همگان پلیس خود باشیم و قانون را درست اجرا کنیم زیرا در بحث آموزش جامعه ما فقیر است و در قانون مشخص نشده که مسؤول آموزش افراد یادگیری در مسائل مختلف چه نهادی است و کدام نهاد باید آموزش درست راندن را به شهروندان انجام دهد.

رئیس پلیس راهور مازندران افزود: اگر آموزش را در جامعه اهمیت دهیم بسیاری از حوادث جاده‌ای و درون شهری را می‎توانیم کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه 57 درصد تصادفات استان رخ داده در 6 ماهه نخست امسال، تصادف با عابران پیاده بود، تصریح کرد: 700 هزار دستگاه موتورسیکلت و خودرو در حال تردد در مازندران داریم که این مربوط به زمان عادی است و در ایام تعطیلات و آخر هفته حجم بزرگی از مسافران وارد استان می‎شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به اینکه امسال پلیس راهنمایی و رانندگی استان با ادارات مختلف درباره شروع سال تحصیلی جدید جلسات متعددی را از اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور ماه در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار کرد، خاطر نشان کرد: مازندران 460 هزار دانش‌آموز دارد که بر 25 هزار نفر از سرویس مدرسه استفاده می‎کنند.

وی ادامه داد: نزدیک به 5 هزار دستگاه خودرو برای سرویس مدارس تعیین شده و رانندگان بر اساس ضوابط و مقررات برایشان مجوز لازم صادر و می‎توانند با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نسبت به جابه‌جایی دانش‌آموزان اقدام کنند.

باقری درباره راه‌اندازی پلیس راه در شهرستان محمودآباد نیز گفت: از لحاظ سازمانی چون مسافت یک پلیس راه تا پلیس راه بعدی دارای یک چارچوب خاصی بوده و در قانون تعیین شده است و الان این مسافت در محمودآباد وجود ندارد احداث پلیس راه از لحاظ سازمانی مقدور نیست.

وی همچنین به آمار تصادفات در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته در جاده‌ها، معابر درون‌شهری و برون‌شهری مازندران اشاره کرد و افزود: با 16 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان روبه‌رو بودیم که در حوزه درون‌شهری کاهش هفت درصدی تصادفات منجر به فوت را شاهد بودیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران بزرگ‌ترین دغدغه بیشترین آمار تصادفات در 6 ماه نخست امسال را به علت عدم توجه به جلو، سرعت، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت قانون در هنگام ورود به جاده اصلی از جاده فرعی برشمرد.