سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کاهش 15 درصدی فوتی تصادفات موتورسواران در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 15 درصدی فوتی تصادفات موتورسواران در مازندران

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از کاهش 15 درصدی کشته‌های موتورسواران برون‌شهری و روستایی استان خبر داد.

کاهش 15 درصدی فوتی تصادفات موتورسواران در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، ناصر اسدپور گفت: تعداد فوتی‌های موتورسوار در محورهای برون‌شهری و روستایی تا پایان شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 15 درصد کاهش یافته است.

وی بیان داشت: تعداد کشته‌های موتورسوار در شش ماهه سال گذشته، 75 نفر بوده است که با نرخ کاهشی 15 درصد، این تعداد به 64 نفر در سال‌جاری رسیده است.

اسدپور با اشاره به اینکه برای کاهش تعداد فوتی‌های موتورسوار در سال‌های گذشته اقدامات فیزیکی متعددی از جمله اجرای برنامه‌های آموزشی در روستاها با تاکید ویژه بر ایمنی موتورسواران و توزیع کلاه ایمنی و شب‌رنگ آشکارساز جهت نصب بر بدنه موتورسیکلت انجام شده است، افزود: در سال‌جاری نیز براساس اعتبارات مصوب، طرح آموزش در 40 روستا و توزیع 2 هزار عدد کلاه ایمنی و شب‌رنگ آشکارساز به اتمام می‌رسد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران تصریح کرد: انیمیشنی با موضوع اهمیت کلاه ایمنی تهیه و به‌زودی از مرکز صدا و سیمای طبرستان پخش می‌شود.

وی گفت: هدف پیش‌بینی شده کشوری کاهش 10 درصدی کشته‌ها بوده که مازندران با کاهش 15 درصدی در زمره استان‌های دارای عملکرد مطلوب و مثبت قرار گرفته است.