رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

کاهش 14 درصدی طلاق در استان مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کاهش 14 درصدی طلاق در استان مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به کاهش 14 درصدی مراجعات برای طلاق در استان، گفت: ندانستن مهارت‌های زندگی سبب بیشتر طلاق‌ها است.

کاهش 14 درصدی طلاق در استان مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از تنکابن، سید سعید آرام بعد از ظهر امروز در مراسم معارفه رئیس اداره بهزیستی این شهرستان با اشاره به اینکه خدمت در بهزیستی یک فرصت ارزشمند است و نصیب هر کسی نمی‌شود، اظهار کرد: با توجه به مشقات فراوان کار در این سازمان، باید بدانید که خداوند این فرصت را به شما انسان‌های فداکار عطا کرده تا به بهترین بندگان خدا خدمت ‌کنید و همت و تلاش شما مورد عنایت پروردگار و انبیا است.

وی با بیان اینکه فرصت خدمتی که به امانت به دست مسؤولان سپرده شده کوتاه است و باید از این فرصت به بهترین وجه ممکن برای خدمت به محرومان استفاده کنیم، افزود: با اقدامات خوب و اساسی علاوه بر کمک به رفع محرومیت‌ها تلاش کنیم تا جایگاه و شأن محرومان و جامعه هدف بهزیستی حفظ شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران به دیدگاه مثبت دولت در حوزه خدمات بهزیستی اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه خدمات سازمان بهزیستی یکی از رویکردهای خوب دولت نگاه ویژه به مسائل اجتماعی بوده که شاید در گذشته کمتر به آن توجه شده است.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود، بهزیستی استان برنامه‌های خود را با سه رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و محرومیت‌ها، حفظ کرامت انسانی، شأن جامعه هدف و محرومان، بهره‌گیری بهتر از خیر جمعی در راه مواجه با آسیب‌های اجتماعی و حل بخش مهمی از مشکلات جامعه هدف را آغاز کرد و خدمت بهتر به محرومان ادامه دارد.

آرام بیان کرد: یکی از اقدامات خوب بهزیستی مازندران با کمک استانداری، بحث توقف رشد طلاق بود و شاید اگر این اتفاق مبارک نمی‌افتاد، با مشکلات بزرگ‌تری مواجه می‌شدیم.

* کاهش 14 درصدی مراجعات برای طلاق

وی با بیان اینکه رشد طلاق در مازندران به طرز نگران‌کننده‎ای رو به افزایش بود و تلاش شد تا کنترل شود، اظهار داشت: در این بخش از ابتدای امسال چشم‌اندازی را طراحی و اجرا کردیم که در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته، سبب توقف رشد طلاق در استان شد که نشانه خوبی از اثرگذاری طرح و برنامه‌ها و جدیت مسؤولان برای حل این معضل اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: با بررسی‌های انجام‎ شده متوجه شدیم که در سه ماه نخست امسال‎، میزان مراجعات برای طلاق نسبت به مدت مشابه سال 94، با 14 درصد کاهش مواجه بوده و حاصل کار هماهنگ و عزم مسؤولان و مدیران و نیز حساس شدن مردم به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد برای حل این معضل بزرگ اجتماعی است.

* عمده عوامل بروز طلاق نبود آگاهی زوجین از مهارت‌های زندگی است

این مسؤول تصریح کرد: در بررسی‌های کارشناسان سازمان بهزیستی مشخص شد که عمده عامل بروز طلاق‌ها به گمان برخی‌ها، نه‌تنها اعتیاد نیست، بلکه نبود آگاهی و شناخت زوجین از مهارت‌های زندگی است و بی‌اطلاعی خانواده‌ها از این بحث مهم نیز به بروز مشکلات دامن می‌زد، لذا در همین راستا وارد عمل شدیم.

وی افزود: برای حل مشکل موجود، با توسعه بحث آموزش و اجباری شدن آموزش‌های پیش از ازدواج براساس مصوبه مجلس، اثرات مثبت این مصوبه را به مرور زمان بیشتر درک می‎کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان گفت: هر چند نمی‌توان آمار طلاق را به صفر رساند اما تداوم این طرح به کاهش چشمگیر معضل اجتماعی طلاق می‌انجامد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از زحمات حدود 6 ساله ولی شمسی رئیس سابق اداره بهزیستی تنکابن تقدیر و حکم حمیدرضا حبیب‌اللهی به‌عنوان رئیس جدید اداره بهزیستی این شهرستان ابلاغ شد.