جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده‌ای در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۱۸ درصدی تصادفات جاده‌ای در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سردار مسعود جعفری‌نسب صبح امروز در همایش بزرگ استانی امداد و نجات جاده‌ای و راهور محله‌ای در جمع دهیاران، بخشداران، جمع زیادی از پرسنل هلال احمر، راه و شهرسازی، شرکت حمل و نقل و پایانه‌ها، اورژانس جاده‌ای، راهور محله و پلیس‌راه مازندران که در سالن اجتماعات هلال احمر مازندران برگزار شد به نقش و اهمیت همدلی و همگامی این ارگان‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ضریب ایمنی راکبان وسایل نقلیه سبک و سنگین اشاره کرد.

وی بدون ارائه آماری از میزان تصادفات جاده‌ای در مازندران از کاهش 18 درصدی این آمار در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و بیان داشت: این موفقیت را مدیون دستگاه‌هایی هستیم که صمیمانه و با علاقه‌مندی بسیار با نیروی انتظامی همکاری دارند.

جعفری‌نسب ضمن قدردانی از دهیاران و بخشداران و راهوران محله مازندران در کاهش تصادفات جاده‌های روستایی این استان، اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال 91 تعداد کشته‌های حاصل از تصادفات جاده‌های روستایی مازندران،191 نفر بود که این رقم در 92 به 87 نفر و در 6 ماهه نخست سال جاری نیز به 44 نفر رسید.

وی بیان داشت: در حال حاضر، یک‌هزار و 700 راهور محله‌ای در تمامی سه هزار و 200 روستای مازندران با سایر اعضای ستاد عمل‌کننده در حوزه ایمنی و امنیت راه‌ها همکاری می‌کنند.

جعفری‌نسب، یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش تصادفات در جاده‌های روستایی مازندران را افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها از سوی راه و شهرسازی و پیگیری مسئولان محلی در این رابطه، عنوان کرد.

رئیس پلیس مازندران در پایان سخنان خود گفت: در سال گذشته، سه هزار کلاه ایمنی از سوی سازمان حمل و نقل و پایانه‌های مسافربری مازندران به رایگان در اختیار راکبان موتورسیکلت قرار گرفت.

به گزارش فارس، در این مراسم که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد؛ تعدادی از منتخبان حوزه حمل و نقل و پایانه‌ها، پلیس راه، اورژانس جاده‌ای، هلال احمر، راهور محله و راه و شهرسازی مازندران، تقدیر شدند.

در بخش جانبیِ همایش بزرگ استانی امداد و نجات جاده‌ای و راهور محله‌ای، نمایشگاهی از تجهیزات امداد و نجات جاده‌ای و راهور به نمایش گذاشته شد.