رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۸

کاهش ناپایداری هوای مازندران از فردا/ تداوم هوای سرد تا پایان هفته - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ناپایداری هوای مازندران از فردا/ تداوم هوای سرد تا پایان هفته

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران از کاهش ناپایداری هوای مازندران از فردا شب خبر داد و گفت: هوای سرد نیز تا پایان هفته در استان تداوم دارد.

کاهش ناپایداری هوای مازندران از فردا/ تداوم هوای سرد تا پایان هفته

احمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با توجه به بارش باران و برف در استان درباره آخرین وضعیت جوی استان اظهار کرد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه قبلی اداره کل هواشناسی مازندران روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش قابل ملاحظه و محسوس دما در استان بودیم اما از روز گذشته این وضعیت روند کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه از روز یک‌شنبه با نفوذ سامانه سرد بارشی شرایط برای ابرناکی، کاهش دما و بارندگی در استان مهیا شد، افزود: بیشترین بارش باران از روز گذشته تا صبح امروز مربوط به رامسر با 29، نوشهر 19، بابلسر 16، بندر امیرآباد 20، سیاه‌بیشه 11، قائم‌شهر 10 ساری و آمل 9 میلی‌متر بوده است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به بارش برف از شب گذشته در ارتفاعات استان ادامه داد: بیشترین بارش برف در این مدت در سیاه‌بیشه 12، بلده 9 و کجور 7 سانتی‌متر گزارش شده است.

اسدی بیشترین وزش باد در استان را نیز مربوط به کجور با سرعت 47 کیلومتر بر ساعت برشمرد و تصریح کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی انتظار داریم برای امروز شاهد بارش باران، بارش برف در ارتفاعات و وزش باد در برخی مناطق استان باشیم.

وی با اعلام اینکه دمای هوا نیز روند کاهشی خود را ادامه می‌دهد، گفت: برای فردا نیز بارندگی کم و بیش در استان ادامه دارد و از فردا شب انتظار داریم از ابرناکی و ناپایداری هوای مازندران کاشته شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه از روز چهارشنبه با استقرار جوی نسبتا پایدار تا پایان هفته جاری آسمان مازندران صاف تا نیمه‌‎ابری پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: امروز به دلیل بارش برف و باران و مه‌آلود شدن لغزندگی جاده‌های کوهستانی و اختلال در تردد وسایل نقلیه دور از انتظار نیست.

وی با اعلام اینکه به‌دلیل بارش‌ها وضعیت دریا مواج و طوفانی است و برای صید و صیادی مناسب نیست، در پایان خاطر نشان کرد: هوای سرد تا روزهای پایانی هفته جاری به‌ویژه در طول شب در استان ماندگار است.