رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

کاهش ناپایداری هوای مازندران از امروز / تداوم هوای سرد تا پایان هفته - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ناپایداری هوای مازندران از امروز / تداوم هوای سرد تا پایان هفته

مدیرکل هواشناسی مازندران از کاهش ناپایداری هوای مازندران از امشب خبر داد و گفت: هوای سرد نیز تا پایان هفته در استان تداوم دارد.

کاهش ناپایداری هوای مازندران از امروز / تداوم هوای سرد تا پایان هفته

نوربخش دادشی روز سه شنبه گفت : پیرو اطلاعیه شماره 25 و اخطاریه شماره 15 اداره کل هواشناسی مازندران روزهای جمعه و شنبه گذشته شاهد افزایش قابل ملاحظه و محسوس دما در استان بودیم اما از روز گذشته این وضعیت روند کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه از روز یک شنبه با نفوذ سامانه سرد بارشی شرایط برای ابرناکی، کاهش دما و بارندگی در استان مهیا شد، افزود: بیشترین بارش باران از روز یکشنبه تا ساعت 9:30 امروز مربوط به رامسر با 49.7 ، نوشهر 47.5 ، بابلسر 39.1 ، بندر امیرآبا 33 ، سیاه بیشه 30.3 ، قائم شهر52.1 ساری 44.5 و آمل 43.1 میلی متر بوده است.
مدیر کل هواشناسی مازندران با اشاره به بارش برف از شب یکشنبه در ارتفاعات استان ادامه داد : بیشترین بارش برف در این مدت در سیاه بیشه37، بلده 22 ، کجور 21 و پل سفید 31 سانتی متر گزارش شده است.
داداشی بیشترین وزش باد در استان را نیز مربوط به کجور با سرعت 47 کیلومتر بر ساعت برشمرد و تصریح کرد: با توجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی انتظار داریم برای امروز کاهش ناپایداری و از فردا آسمانی نیمه ابری و صاف را تا آخر هفته در برخی مناطق استان شاهدباشیم.
وی با اعلام اینکه دمای هوا نیز روند افزایشی را طی روزهای آینده ادامه خواهد داد ، گفت : از امشب انتظار داریم از ابرناکی و ناپایداری هوای مازندران کاسته شود.
مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه از روز چهارشنبه با استقرار جوی نسبتا پایدار تا پایان هفته جاری آسمان مازندران صاف تا نیمه ‎ابری پیش بینی می شود، اظهار کرد: امروز تا ظهر به دلیل بارش برف و باران و مه آلود شدن ، لغزندگی جاده های کوهستانی و اختلال در تردد وسایل نقلیه دور از انتظار نیست.
وی با اعلام اینکه به دلیل بارش ها وضعیت دریا مواج و طوفانی است و برای صید و صیادی مناسب نیست، خاطر نشان کرد: هوای سرد تا روزهای پایانی هفته جاری به ویژه در طول شب در استان ماندگار است.