جهش تولید | چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کاهش ناپایداری آسمان مازندران از امشب/ جوی پایدار تا روز پنج‌شنبه در آسمان استان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ناپایداری آسمان مازندران از امشب/ جوی پایدار تا روز پنج‌شنبه در آسمان استان

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب از ناپایداری هوا کاسته خواهد شد و هوای استان تا روز پنج‎شنبه عمدتاً صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

کاهش ناپایداری آسمان مازندران از امشب/ جوی پایدار تا روز پنج‌شنبه در آسمان استان

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه صادر شده از سوی اداره‌کل هواشناسی مازندران روزهای پنج‌شنبه 17 و جمعه 18 دی‌ماه امسال با توجه به شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دما و وزش باد شدید در ارتفاعات استان بودیم.

وی اضافه کرد: از بعدازظهر شنبه با نفوذ سامانه بارشی و شکل‌گیری جریانات شمالی سرد و مرطوب سطح زمین بارندگی‌ها به‌تدریج از سمت غرب مازندران آغاز شد که همراه با وزش باد در برخی مناطق شدید، بارش برف در ارتفاعات و کاهش دما در استان بودیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: بیشترین بارش باران از شنبه شب تا ساعت 9:30 صبح یک‌شنبه مربوط به ساری و بندر امیرآباد 25، دشت‌ناز 24، قائمشهر 23، کیاسر 19، بابلسر 18، پل‌سفید 16، آمل، نوشهر و سیاه‌بیشه 14، آلاشت 10، بلده 9، گلوگاه و رامسر هشت و کجور سه میلی‌متر بوده است.

اسدی ادامه داد: بیشترین ارتفاع برف طی این مدت مربوط به سیاه‌بیشه 10، کیاسر و آلاشت هشت و کجور و بلده پنج سانتی‌متر بوده است.

وی افزود: بیشترین سرعت باد نیز در این مدت مربوط به نوشهر 58 و شهرهای رامسر، قائمشهر و آمل حدود 54 کیلومتر بر ساعت بوده است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران در مورد وضعیت دمای هوای استان، اظهار داشت: دمای هوا نسبت به روزهای قبل روز یک‌شنبه 20 دی‌ماه امسال در مناطق ساحلی و جلگه‌ای تا هشت درجه و در ارتفاعات حدود 17 درجه کاهش یافت.

اسدی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما این است برای روز یک‌شنبه شاهد بارش‌های پراکنده باران و در ارتفاعات شاهد برف باشیم، تصریح کرد: امشب از ناپایداری هوا کاسته می‌شود و هوای استان تا روز پنج‎شنبه عمدتاً صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود، هر چند دمای هوا به‌ویژه امشب و فردا شب سرد خواهد بود اما در طول روز شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود.

وی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران امروز به صورت مواج و فردا با کاهش موج پیش‌بینی می‌شود.