سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کاهش مصرف نفت سفید و افزایش مصرف بنزین در منطقه ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش مصرف نفت سفید و افزایش مصرف بنزین در منطقه ساری

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی طالبی عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به کاهش 15 درصدی میزان مصرف نفت سفید در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیان داشت: تاکنون شش مرحله کالابرگ نفت سفید در مناطق فاقد گاز طبیعی منطقه توزیع شده است.

وی سهمیه تخصیص نفت سفید در بخش خانگی از ابتدای سالجاری تاکنون در بین خانوارهای دائمی سه هزار و 100 لیتر و خوشن نشین ها، هزار لیتر اعلام کرد.

به گفته طالبی، همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون مصرف نفتگاز با چهار درصد کاهش به 506 میلیون لیتر رسیده است که منطقه ای شدن سهمیه های خودروهای ترابری از جمله دلایل این کاهش است.

وی با اشاره به افزایش9 درصدی مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: ذخیره سازی مناسب سوخت زمستانی نیز صورت گرفته است.

رحیم محمدی سخگنوی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری نیز با اشاره به اعلام کالابرگ جدید توزیع سوخت و اهمیت ذخیره سازی مناسب افزود: ذخیره سازی به موقع و مناسب با توجه به صعب العبور بودن برخی ازمناطق می تواند کمک با ارزشی در زمان بحران و برودت بیش از حد سرما باشد زیرا که حمل ونقل درآن شرایط بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

وی در ادامه گفت : مدت اعتبار کالابرگ اعلام شده تا پایان فروردین 1393 بوده که مقدار 500لیتر نفت سفید به هر خانوار با توجه به کالابرگ های اعلام شده تخصیص داده شده است.