جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

کاهش قیمت نفت برای ضربه زدن به ایران و روسیه است/اختیار مالکیت نفت با کشورهای نفت‌خیز نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش قیمت نفت برای ضربه زدن به ایران و روسیه است/اختیار مالکیت نفت با کشورهای نفت‌خیز نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله‌ نورالله‌ طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ساری با دعوت آحاد مردم به تقوی الهی، اظهار داشت: ازدواج امری ضروری است و باید این موضوع در جامعه نهادینه شود و زمینه ازدواج سالم برای همه افراد جامعه فراهم شود.

وی تصریح کرد: اسلام به موضوع ازدواج توصیه جدی دارد و حتی روایت دارد که بدترین مرگ برای کسی است که بمیرد و ازدواج نکرده باشد.

امام جمعه ساری بیان داشت: ازدواج زمینه اصلاح امور در جامعه را فراهم می‌کند و باید زمینه‌‌ای فراهم شود که جوانان سریع‌تر ازدواج کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با تسلیت رحلت پیامبر اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و نیز شهادت امام هشتم(ع) بیان داشت: مصیبت شیعیان در این ایام دو چندان است به این دلیل که در این ایام ولی و قیم جامعه اسلامی رحلت کرد و دو امام ما شیعیان در این ایام به شهادت رسیدند و این مصیبت دردناکی برای مسلمانان است.

وی، یکی از مشکلات برخی جوامع اسلامی را دنیاطلبی برخی از سران کشورهای اسلامی عنوان کرد و گفت: عربستان برای تسلیم کردن ایران سر میز مذاکره، نفت را به نازل‌ترین قیمت می‌فروشند. کاهش قیمت نفت برای ضربه زدن به ایران و روسیه است.

وی ادامه داد: کشورهای نفت‌خیز تنها نفت در اختیار دارند، مالکیت نفت و نرخ این کالا و حتی اختیار تولید این کالا هم با این کشورها نیست.

امام جمعه ساری با بیان اینکه تشکیل اوپک نیز یکی از روش‌ها بر سلطه کشور نفت خیز بود، افزود: به دلیل نداشتن اختیار تأمین نفت برخی از کشورهای اسلامی که در تولید نقشی ندارند، چشم به تعیین قیمت نفت توسط آمریکا دوختند.

وی بیان داشت: برای رفع این مشکل و جلوگیری از بروز مشکل در این زمان رهبر انقلاب اسلامی ایران موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد و این موضوع باید در کشور به صورت جدی‌تر پیگیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به حضور پرشور مردم در اربعین سالار شهیدان خاطرنشان کرد: حضور جمعیت 17 میلیونی هشداری برای کشورهای استکباری است.

وی تأکید کرد: مردم با حضور خویش در اربعین به رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی نشان دادند که ملت‌های مسلمان جهان به زودی ریشه شما را در زمین می‌خشکانند.

طبرسی با تقدیر از دولت عراق که زمینه حضور زائران در این کشور فراهم کرد، افزود: دولت عراق با این اقدام نشان داد که توان اداره کشور بدون آمریکا را نیز دارد.

وی خواستار حفظ وحدت در جامعه شد و گفت: دشمن تلاش دارد که بین مردم مسلمان تفرقه بیاندازد و باید تلاش کنیم که وحدت در جامعه روز به روز تقویت شود.

این مسئول با اشاره به اینکه ارگان‌های دولتی در این مدت نقش اثرگذاری داشتند، از نقش اثرگذار سپاه در احداث جاده فرعی در منطقه مهران که گره ترافیکی را رفع کرد باید تجلیل کرد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌‌های خارجی به حضور مردم در اربعین اذعان داشتند، افزود: تحلیل‌های نشان می‌دهد که خارجی هم به عظمت این روز نیز پی‌بردند، این تجمع توسط رسانه‌های خارجی پیشنهاد شد که به عنوان یک رکورد جهانی ثبت شود.

وی در ادامه به فرهنگ‌سازی انجام شده برای جلوگیری از قمه‌زنی در شهرستان میاندرود گفت: با فرهنگ‌سازی مناسب قمه‌زنی در این شهرستان انجام نشد و مردم این موضوع را پذیرفتند و این باید یک زمینه‌ای شود برای سایر استان‌های که قمه می‌زنند ترک شود.

طبرسی در ادامه با اشاره به اقدامات مردم مازندران در کمک به بازسازی عتبات عالیات گفت: براساس ارزشیابی به عمل آمده ستاد عتبات عالیات مازندران در کشور رتبه برتر را دریافت کردند و این موضوع مایه افتخار است.

{jcomments off}