جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

کاهش قیمت جهانی نفت برای فشار آوردن به ایران در مذاکرات هسته ای است - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش قیمت جهانی نفت برای فشار آوردن به ایران در مذاکرات هسته ای است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ' قاسم احمدی ' عصر چهارشنبه در نهمین جلسه شورای اداری نوشهر در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: دشمن با ترفندهای مختلف به دنبال آسیب رساندن به انقلاب است که با خون های شهدا و مقاومت مردم اقتدار یافته است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: با همکاری برخی از کشورها از جمله عربستان قیمت جهانی نفت به پایین ترین قیمت در چند سال اخیر رسیده است.

وی تصریح کرد: امروز قیمت نفت به بشکه ای 52 دلار رسید و این درحالی است که عربستان حتی حاضر به همکاری با اعضای اوپک نیز نیست و اعلام کرده که حاضر است که قیمت نفت را به بشکه ای 35 دلار نیز برساند.

احمدی خاطرنشان کرد: ایجاد این شرایط سخت برای تحت تاثیر قرار دادن موضع ایران در مذاکرات هسته ای است تا بتواند شرایط مورد نظر خود را به ایران اسلامی تحمیل کنند.

وی ادامه داد: برغم این حرکت دشمن، نظام ولایتمدار ایران همچون زمان های دیگر با تکیه بر باورهای دینی و ملی خویش با صلابت بر خواسته مشروع خود ایستاده و رییس جمهوری نیز در سخنرانی اخیر خود با اشاره به اهمیتی که ملت ایران به تعامل با جهان می دهند، در برابر خواسته های نامشروع ایستاده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت همچنین با اشاره به تحریم روسیه از سوی غربی ها، افزود: با توجه به سفری که به این کشور داشتم هم اکنون تمامی شرایط برای افزایش فعالیت های اقتصادی ایران فراهم است و باید با برنامه ریزی و بهره گیری از ظرفیت های موجود از این شرایط ایجاد شده نهایت بهره راببریم.

احمدی به رشد حدود 14درصدی بودجه عمومی دولت در بودجه سال 94 اشاره کرد و گفت: بودجه عمومی دولت که شامل منابع عمومی دولت و درآمدهای اقتصادی دولت از جمله فروش نفت و کسب مالیات در بودجه سال آتی 2 میلیون و 673 هزار و 577 میلیارد ریال تعیین شده است درحالی که درسال گذشته این بودجه 2 میلیون و 350 هزار و85 میلیارد ریال بود.

وی خاطرنشان کرد: صرف نوشتن بودجه کافی نیست بلکه باید با کسب درآمد از فروش نفت و دریافت مالیات نیازها تامین شود و از سوی دیگر بودجه نفتی با بشکه ای 95 دلار بسته شد که امروز به 52 دلار رسیده است که ادامه این روند موجب آسیب رسیدن به دستگاه های اجرایی و مردم می شود که نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه است.

وی با انتقاد از نحوه برخورد با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز، افزود: این نحوه برخورد موجب فرار سرمایه گذار از استان های شمالی می شود که باید بر طبق اصل 28 قانون اساسی، دولت برخورد بهتری با این پدیده داشته و با بهره گیری از راهکارهای مناسب علاوه بر جذب سرمایه گذار به ایجاد اشتغال نیز اقدام کند.

{jcomments off}