سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش ترافیک در جاده هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ترافیک در جاده هراز

علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل از کاهش ترافیک‌های سنگین در مبادی خروجی شهرستان آمل در محور مواصلاتی هراز خبر داد و گفت: هم‌اکنون ترافیک در این محور مواصلاتی کشور در اکثر نقاط نیمه‌سنگین است.

وی اعلام کرد: هم‌اکنون ترافیک در مناطق تونل شماره یک، باغ صفا و پارک جنگلی میرزاکوچک‌خان نیمه‌سنگین بوده و رو به سنگینی می‌رود.

نوری‌پور خاطرنشان کرد: در بیشتر مناطق محور مواصلاتی هراز نظیر پلور و گزنک نیز ترافیکی نیمه سنگین را شاهد هستیم.

وی با اعلام اینکه محور هراز روز گذشته نیز از ساعت 11 صبح تا سه بامداد امروز شنبه برای تردد روان‌تر مسافران و آسودگی بهتر آنها از منطقه آب اسک تا رودهن یک‌طرفه شد، گفت: این اعمال محدودیت ترافیکی توانست نقش عمده‌ای در نقل و انتقال مسافران از شمال کشور به پایتخت داشته باشد.

نوری‌پور با تاکید بر اینکه از اواسط هفته گذشته روزهای پرترافیک و پرکاری را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: از روز دوشنبه گذشته با آغاز دور دوم سفرهای تابستانی همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر و تعطیلات چهار روزه آخر هفته هموطنان زیادی به استان‌های شمالی کشور و مازندران سفر کرند و با این حال شاهد ترافیک بسیار سنگین و 12 تا 14 ساعته در این محور مواصلاتی کشور بودیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هوای بخش ییلاقی لاریجان مازندران آفتابی و صاف است.

رئیس اداره راه و شهرسازی لاریجان ابراز داشت: هم‌اکنون آخرین گروه‌ها از مسافران و گردشگران در حال ترک مازندران هستند.

وی از رانندگانی که قصد تردد در محور مواصلاتی هراز را دارند خواست تا با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و گوش دادن به دستورات راهداران، پلیس‌راه و ماموران انتظامی سفری ایمن و خوبی را برای خود و دیگر رقم بزنند.