جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ازدواج در سوادکوه شمالی

مریم خاوری نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه به بررسی ماهانه وقایع حیات در ادارات ثبت احوال اشاره کرد و اظهار داشت: وقایع حیاتی شامل ولادت، فوت، ازدواج و طلاق است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه شمالی به پایه‌ای بودن اطلاعات مربوط به وقایع حیاتی برای تحلیل جنبه‌های مختلف در زندگی اجتماعی، افزود: لازمه تحلیل درست اطلاعات و برنامه‌ریزی مناسب برای توسعه در دارابودن اطلاعات پایه‌ای صحیح و مستند است.

وی به بیان وقایع حیاتی ثبت شده در ماه مرداد و مقایسه آن با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در مرداد ماه سال جاری شاهد 19 واقعه تولد، 11 واقعه فوت و پنج واقعه ازدواج در شهرستان سوادکوه شمالی بوده ‌ایم.

خاوری‌نژاد با بیان اینکه در تیر ماه سال جاری 21 واقعه تولد، 12 واقعه فوت و 10 واقعه ازدواج در شهرستان سوادکوه شمالی ثبت شده بود، یادآوری کرد: در مقایسه ماه‌های تیر و مرداد شاهد کاهش بیش از هشت درصدی در وقایع ولادت و فوت و 50 درصدی ازدواج بوده‌ایم.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه شمالی با اشاره به ثبت 30 واقعه تولد، هشت واقعه فوت و 14 واقعه ازدواج در مرداد ماه سال گذشته، گفت: با تغییر وقایع حیاتی مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش بیش از 36 درصدی و بیش از 64 درصدی وقایع ولادت و ازدواج و افزایش بیش از 37 درصدی فوت در سوادکوه شمالی بوده‌ایم.