سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کاهش ابرناکی آسمان مازندران از امشب/ پایان هفته‌ای صاف و آفتابی همراه با افزایش دما در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ابرناکی آسمان مازندران از امشب/ پایان هفته‌ای صاف و آفتابی همراه با افزایش دما در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب از ابرناکی آسمان استان کاسته شده و از فردا تا پایان هفته جاری هوای صاف و آفتابی همراه با افزایش دما در مازندران پیش‌بینی می‌شود.

کاهش ابرناکی آسمان مازندران از امشب/ پایان هفته‌ای صاف و آفتابی همراه با افزایش دما در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به بارش باران از 13 فروردین ماه تاکنون در استان  اظهار کرد: بیشترین بارش برف از روز گذشته مربوط به آلاشت با ارتفاع 20 سانتی‌متر بوده است که البته در خارج از ایستگاه‌های هواشناسی بارش برف بیشتری شاهد بودیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه بیشینه دمای هوای روز گذشته مربوط به گلوگاه با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است، افزود: کمینه دمای هوای استان طی این مدت از بلده، آلاشت و سیاه‌بیشه با چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

اسدی یادآور شد: دمای هوای شهرستان ساری بین حداقل 6 و حداکثر 9 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز بارش‌های به‌صورت پراکنده در سطح مازندران ادامه دارد، اضافه کرد: امشب از ابرناکی آسمان استان کاسته می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم شده و هوای استان صاف و آفتابی همراه با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بیشینه دما طی 24 ساعت گذشته مربوط به شهرهای ساری و بابلسر با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز مربوط به بلده با 9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

اسدی با اعلام اینکه امروز ارتفاعات و مناطق کوهستانی مازندران مه‌آلود بوده و با کاهش دید همراه است، در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.