سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کانون پرورش فکری مازندران برای ایجاد کتابخانه در موسسات اظهار آمادگی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کانون پرورش فکری مازندران برای ایجاد کتابخانه در موسسات اظهار آمادگی کرد

قاسم عزیز زاده گرجی روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگی، هنری و ادبی، کتاب و کتابخوانی را از مهمترین فعالیت های کانون دانست و افزود: در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه برنامه های مدونی را دنبال می کنیم.

وی گفت: این کانون برای تحقق افزایش سرانه مطالعه در سایر مراکزی که به نوعی با کودک و نوجوانان مرتبط اند می تواند با ارایه کتاب های مناسب و مفید برای این قشر، با دستگاه های مربوطه همکاری داشته باشد.

وی با پیشنهاد اینکه مدارس ابتدایی و راهنمایی بزرگترین فرصت مطالعه و کتاب خوانی را می توانند برای دانش آموزان ایجاد کنند، اریه کتاب های غیر درسی و مورد علاقه دانش آموزان و امانت دهی آن را به عنوان فرایند موثری در جهت ترغیب و تشویق دانش آموزان به مطالعه عنوان کرد.

این مقام فرهنگی یاد آور شد: در گام اول، طرحی به عنوان ˈکتابخانه منˈ در پنج کلاس روستایی نکا به اجرا درآمد.

مدیر کانون پرورش فکری مازندران از رصد فعالیت های مراکز در نرم افزار توسط کارشناسان فرهنگی استان و بررسی و مطالعه صورتجلسات شورای فرهنگی، هنری و ادبی مراکز، از آن به عنوان عاملی در جهت شناسایی فرصت ها و تهدیدات موجود در مراکز فرهنگی و هنری این کانون یاد کرد.

گرجی افزود: واحد پستی کانون پرورش فکری مازندران در حال حاضر با داشتن تعداد بیش از 800 عضو و با تحت پوشش قرار دادن 77 روستا حدود پنج هزار جلد کتاب برای اعضای خود به صورت پستی امانت داده است که این رقم به نسبت سال گذشته با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

وی امانت کتاب، ترغیب اعضا به شرکت در جشنواره ها و هدایت آنان در این باره، شناسایی اعضای برتر کتاب خوان و فعالیت در وبلاگ کتابخانه پستی مازندران را برخی از اقدامات این واحد عنوان کرد.

در این جلسه که گزارش مصوبات جلسه قبل نیز توسط کارشناسان و مسولان مربوطه ارایه شد و در زمینه طرح توسعه انجمن کتاب و کتاب خوانی در مدارس استان و بحث و بررسی در باره طرح پیشنهادی کارت های تشویق برای اعضای کانون و نیز ارایه گزارش از فعالیت های واحد پستی کانون استان توسط مسئول مربوطه بحث و صحبت شد.