سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاشت کلزا در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

کاشت کلزا در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری بابلسر

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر گفت: یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان بابلسر زیر کشت کلزا می‌رود.

کاشت کلزا در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری بابلسر

حسن رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابلسر با بیان اینکه با هدف رشد و افزایش تولید محصولات کشاورزی، کشت محصول کلزا در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان بابلسر اجرا می‌شود، اظهار کرد: برای توسعه و ترویج صنعت کشت و تولید کلزا، اجرای کلاس‌های آموزشی، ترویجی و مهارتی کشاورزان از جمله برنامه‌های پیش روی این اداره است.

وی با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی روز دنیا و بهره‌مندی از بذرهای کشورهای پیشرفته از جمله برنامه‌های جهاد کشاورزی برای افزایش سطح زیرکشت کلزا است، افزود: وزرات جهاد کشاورزی برای توسعه کشت و افزایش ضریب خوداتکایی این محصول تسهیلات خوبی برای کشاورزان در نظر گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر پرداخت 25 میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود بانکی 12 درصد برای هر هکتار را از جمله حمایت‌های جهاد کشاورزی به کلزاکاران دانست و اضافه کرد: علاوه بر این خدمات و تسهیلات دیگری نیز به کلزاکاران تخصیص می‌یابد و در واقع سیاست دولت حمایت از کشاورزان برای تولید بیشتر کلزا است.

رزاقی در پایان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری در سطحی بیش از چهار هزار هکتار از اراضی شهرستان بابلسر به کشت مجدد و بین 100 تا 500 هکتار کشت رتون اختصاص یابد.