جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

کارگروه کشاورزی موقوفات مازندران فعال و راه اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه کشاورزی موقوفات مازندران فعال و راه اندازی شد

حجت الاسلام ˈستار علیزادهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با فعال شدن این کارگروه تمامی اراضی بلامعارض موقوفه استان با هدف سرمایه گذاری مناسب ، شناسایی می شود.

وی هدف از تشکیل و فعال شدن این گارگروه را حفظ و احیای اراضی موقوفه ، توسعه ، گسترش و درآمدزایی ،به روز رسانی ، تولید داخلی و ایجاد اشتغال همسو با اجرای نیات واقفان خیراندیش برشمرد.

علیزاده گفت: با توجه به اینکه استان مازندران قطب کشاورزی است زمین های موقوفه ای که توسط واقفان خیراندیش وقف شده، طبق شرایط محیطی هر منطقه به صورت مشترک با سرمایه گذاران استان و بنیاد توسعه و عمران موقوفات مازندران سرمایه گذاری خواهد شد.

وی افزود: استان ولایتمدار مازندران به جهت ارادت خاص به ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت دارای بیش از 14 هزار موقوفه است که خیرین از گذشته آن را وقف کردند.

او ادامه داد: موقوفات مازندران هر کدام دارای نیات خاصی هستند که عواید حاصل از آن در راه نیات واقفان خیراندیش هزینه می شود.

مدیرکل اوقاف مازندران گفـت: بیش از 60 درصد نیات واقفان خیراندیش و نیکوکار ویژه برپایی اقامه عزا و اطعام دهی در ایام ماه محرم و صفر برای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) است.

وی افزود: دبیرخانه کارگروه کشاورزی موقوفات درمحل اداره کل اوقاف مازندران راه اندازی شد و اعضای این کارگروه با حضور در ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان ها فرم های مخصوص به این طرح را کامل و پس از پالایش اطلاعات و ضمن ارسال به معاونت بهره برداری اقتصادی سازمان ، سطح بندی و اولویت بندی خواهد شد تا سرمایه گذاری مناسب بر روی آنان صورت گیرد.

مازندران دارای یکهزارو 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.