جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کارگروه تسریع انتقال آب شرب به شهرهای گروه الف در وزارت نیرو تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه تسریع انتقال آب شرب به شهرهای گروه الف در وزارت نیرو تشکیل شد

حسین نیاز آذریدر گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: در دیدار روز گذشته با وزیر نیرو و سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،مهم‌ترین نیازهای توسعه مازندران در بخش مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در دیدار با چیت‌چیان مسئله تامین آب شرب و آب کشاورزی، برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی، تسریع در انتقال آب شرب به شهرهای گروه الف،مسائل مربوط به سدهای مازندران با مدیریت منابع آب مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت: در این نشست با دستور وزیر نیرو کارگروهی به منظور بررسی مسائل مربوط به انتقال آب شرب به شهرهای گروه الف و نهایی کردن پروژه فاضلاب شهری بابل تعیین تا در نشست‌های کارشناسی، فرآیند پروژه‌های آب و منابع طبیعی مازندران و بابل مورد توجه جدی قرار گیرد.

نیاز آذری تصریح کرد: همچنین در دیدار با توفیقی سرپرست وزارت علوم،تحقیقات و فناوری بر توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های استان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی برای توسعه صنعتی و توسعه استان بحث و تبادل نظر شد.

وی اذعان داشت: همچنین طرح احداث پردیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مطرح و به عنوان مطالبه جدی شهروندان بابلی به سرپرست وزارت علوم منتقل شد.

نیاز آذری افزود:همچنین در این دیدار سایر موارد آموزش عالی استان اعم از چالش‌ها، مشکلات،ظرفیت‌ها و مطالبات دانشگاهیان از وزارت علوم مورد تاکید قرار گرفت.