جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کارگاه نمایشی کودک و نوجوان در نوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه نمایشی کودک و نوجوان در نوشهر برگزار می‌شود

رستم کیاکجوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر با اشاره به اینکه حوزه هنری غرب مازندران در نظر دارد تا با حضور اساتید و کارشناسان مطرح کارگاه نمایشی کودک و نوجوان در نوشهر در راستای تقویت هوشی کودکان و نوجوانان برگزار کند، اظهار داشت: این کارگاه در نوشهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این کارگاه، علاقه‌مندان به کار در حوزه کودکان و نوجوانان با آخرین روش‌های اجرایی برای تقویت و رشد قوای ذهنی در راستای اهداف والای نظام آشنا می‌شوند، گفت: حوزه هنری غرب مازندران سعی دارد تا در ایام نوروز که با ایام فاطمیه نیز تقارن دارد ویژه برنامه‌های متناسب با این ایام را برگزار کند تا فرهنگ فاطمیه بیش از پیش شناسانده شود.

مدیر حوزه هنری غرب مازندران افزود: همچنین کارگاه نقد و بررسی نمایش‌هایی که در جشنواره فجر کشوری مورد استقبال هنرمندان و علاقه‌مندان قرار گرفت نیز با حضور کارشناسان مطرح نمایش در نوشهر بررسی و نقد می‌شود.

کیاکجوری تصریح کرد: علاقه‌مندان به حضور در این کارگاه نقد و بررسی به دلیل محدودیت جا ضرورت دارد تا برای شرکت در این کارگاه از قبل با حوزه هنری غرب مازندران هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.

مدیر حوزه هنری غرب مازندران با اشاره به اینکه کاروان 15 نفره نوروزخوانی از 22 اسفند کار خود را از منطقه هلستان نوشهر آغاز می‌کند، افزود: در این کاروان نوروزخوانان برنامه‌های سنتی را اجرا می‌کنند و آمدن بهار را نوید می‌دهند.

وی با بیان اینکه کاروان نوروزخوانان در منطقه روستایی کجور نوشهر نیز حضور می‌یابند، گفت: این مراسم در راستای احیای فرهنگ و آداب و سنن بومی و محلی مازندران انجام می‌شود و یادآور سنت زیبای پیشینیان ما در استقبال از فصل بهار و نوروز است.