سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کارگاه آموزشی کارشناسان سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور آغاز به کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگاه آموزشی کارشناسان سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور آغاز به کار کرد

کارشناسان سرمایه گذاری کشور در این کارگاه های آموزشی با نحوه ارزیابی فنی ،مالی و اقتصادی طرح ها و دوره مقدماتی آشنایی با نرم افزار comfar ( مدلی جهت محاسبه و تحلیل شاخص­ های مالی پروژه­ ها و طرح­ های سرمایه­ گذاری در کلیه حوزه­ های صنعت، معدن و خدمات است که به عنوان ابزار تخصصی مطالعات مالی در فرآیند امکان سنجی پروژه­ های صنعتی مورد استفاده قرار می­گیرد.) آشنا خواهند شد.

'دلاور بزرگ نیا 'مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت :با برنامه ریزی معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور،به منظور توانمند سازی و بالابردن سطح فنی و علمی کترشناسان سازمان در حوزه سرمایه گذاری دوره های آموزشی با سرفصل های مختلف برگزار می شود.

وی گفت : صورت های مالی و نحوه به کارگیری آن در سنجش توان اقتصادی ، مفاهیم بانکداری و ضوابط بانکها جهت اعطای تسهیلات به متقاضیان از سرفصل های آموزشی در این کارگاه است.

بزرگ نیا گفت: کارشناسان این حوزه با اصول طرح نویسی شامل چارچوب طرح ، مباحث فنی ، نحوه بررسی اقتصادی و حقوقی طرح ها و شیوه اعتبار سنجی آشنایی کامل پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه توسعه توریسم نیازمند نیروی انسانی توانمند و فعال است که از طریق آموزش گام به گام امکان پذیر است یاد آور شد : این دوره ها به عنوان دوره های اصلی و پایه حوزه سرمایه گذاری است و انتظار می رود پس از پایان دوره ،کارشناسان فنی استان ها توانمندی لازم برای ارزیابی طرح ها را کسب کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران از آموزش به عنوان مهمترین سرمایه گذاری در بخش گردشگردی یاد کرد و گفت: فراگیر بودن رشته گردشگری از خدماتش گرفته تا وسایل مورد نیاز و طیف متنوع و قابل اعتنایی از مخاطبانش باعث می شود که همچنان نیاز به آموزش بیش از پیش احساس شود .

بزرگ نیا گفت: گردشگری را می توان به عنوان یک فعالیت اقتصادی پاک با حداقل آسیب های محیطی تعریف کرد صنعتی که با بهره وری بهتر از نیروی انسانی شاغل در آن می توان رشد فعالیت های اقتصادی قابل توجهی را شاهد باشیم.

مازندران سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون گردشگر است.