جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کارشناسان جهاد کشاورزی پا به پای کشاورزان در عرصه‌ حضور داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

کارشناسان جهاد کشاورزی پا به پای کشاورزان در عرصه‌ حضور داشته باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کارشناسان در مراکز جهاد کشاورزی نباید فقط به‌دنبال کار در ساعات اداری باشند بلکه باید پا به پای کشاورزان در عرصه‌ حضور داشته باشند.

کارشناسان جهاد کشاورزی پا به پای کشاورزان در عرصه‌ حضور داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمد‌حسین فلاح پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترویج منطقه یک کشور ( استان‌های تهران، گلستان، مازندران، گیلان، قم و سمنان) که در سازمان جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: با جذب 400 کارشناس ناظر در بخش کشاورزی باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد تا شاهد جلب رضایت‌مندی بهره‌برداران باشیم.

وی افزود: از سال 93 مشکلات منابع انسانی در بخش کشاورزی کشور حل شد اما مراکز جهاد کشاورزی از لحاظ امکانات سخت‌افزاری هنوز دچار مشکل هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه حفظ عرصه‌های کشاورزی و ترویج کشاورزی از وظایف ذاتی جهاد کشاورزی است تا بتوانیم تولید اقتصادی داشته باشیم، ادامه داد: زمانی‌ که کشاورزی اقتصادی باشد کشاورزان انگیزه و رغبت بیشتری به تولید پیدا می‌کنند.

این مسؤول اضافه کرد: همکاران مراکز جهاد کشاورزی باید به‌گونه‌ای با کشاورزان ارتباط برقرار کنند تا اعتماد آنان را جلب کنند و کشاورزان احساس کنند منافع آنان در امر کشاورزی و تولید است.

فلاح با بیان اینکه فعالیت‌های کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی باید همانند مراکز آنکال‌درمانی باشد و همگام با کشاورز باشند، گفت: کارشناسان در مراکز جهاد کشاورزی نباید فقط به دنبال کار در ساعات اداری باشند بلکه باید پا به پای کشاورزان در عرصه‌ حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: باوجود تمام کمبود‌ها و امکانات در مراکز جهاد کشاورزی اما مراکزی را مشاهده می‌کنیم که سرزنده و پویا مشغول فعالیت هستند که این مراکز باید تشویق شوند و برای سایر مراکز الگو باشند که ثابت کردند با امکانات اندک هم می‌توان پویایی و کارآمدی داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه استان‌های شمالی قطب کشاورزی کشور هستند، افزود: بخش کشاورزی در سال گذشته توانسته رشد اقتصادی کشور را مثبت کند که نشان‌دهنده مزیت بالای بخش کشاورزی است.

این مسؤول با بیان اینکه توسعه مرکبات در استان جزو اولویت نیست و باید به کشاورزان اعلام کرد از تغییر کاربری شالیزار به باغ هیچ‌گونه حمایتی نمی‌شود، گفت: باید ترویج کشاورزی به کشاورزان منتقل شود و اعتماد‌سازی بین کشاورزان و مسؤولان بخش کشاورزی صورت گیرد که این هدف را کارشناسان ناظر در مراکز جهاد کشاورزی باید محقق کنند.

فلاح ادامه داد: سرمایه‌گذاری در آموزش، هزینه نیست بلکه قرار است همکاران بخش کشاورزی در مسیر ارتقا قرار گیرند که اگر به درستی آموزش نبینند پروسه کاری با ایراد همراه خواهد بود.

وی خواستار نظارت بر پهنه‌بندی از سوی مراکز جهاد کشاورزی شد و افزود: باید مشاهده کرد آیا از توان کشاورزان پیشرو استفاده می‌شود یا خیر.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان گفت: باید نظام نوین ترویج را گسترش دهیم تا بتوانیم به خواسته‌های خود در بخش ترویج کشاورزی برسیم و در رشد اقتصادی در سال‌جاری نقش شگرف‌تری داشته باشیم.