سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

کارخانه کک‌سازی در مازندران وارد فاز جدیدی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه کک‌سازی در مازندران وارد فاز جدیدی شد

ماهانه 20 میلیارد ریال برای پروژه کک‌سازی سوادکوه، کار شود.به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه، امیر امینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه جمعه در بازدید فنی از مراحل احداث کارخانه کک‌سازی سوادکوه با تاکید بر اینکه تسطیح زمین و حریم‌سازی این پروژه باید اجرایی شود، گفت: تا سه ماه دیگر با اتمام مراحل مهندسی و تسطیح باید وارد مرحله فونداسیون شد.

امینی با بیان این که 12 میلیارد ریال برای مراحل اولیه طرح کک‌سازی سوادکوه پرداخت شده است، افزود: در صورت اجرای صحیح فعالیت‌ها، پرداخت هزینه‌ها به صورت تضمینی انجام می‌شود.

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با تاکید بر لزوم تمرکز بیشتر فکری و کاری پیمانکار طرح برای اجرایی شدن کک‌سازی سوادکوه، یادآور شد: مشکلی برای پرداخت هزینه‌های احداث کارخانه کک‌سازی وجود ندارد.

وی از وجود 5 هزار و 400 عنوان پروژه در حال اجرا "ایمیدرو" در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: حدود 20 درصد پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های ما مربوط به کک‌سازی سوادکوه است.

امینی از برنامه‌ریزی برای پرداخت حدود 50 میلیارد ریال در قبال فعالیت برای فعالیت‌های اولیه اجرایی کارخانه کک‌سازی در سوادکوه برای سه ماه آینده شد و تصریح کرد: برای پیشبرد فعالیت‌ها باید تا 20 میلیارد ریال به صورت ماهانه برای این فعالیت کار شود.