سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

کارخانه تولید منسوجات بی‌بافت کلاردشت افتتاح شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارخانه تولید منسوجات بی‌بافت کلاردشت افتتاح شد

کارخانه تولید منسوجات بی‌بافت کلاردشت افتتاح شد


کارخانه بی‌بافت کلاردشت با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزرای صنعت، معدن، تجارت و جهاد کشاورزی افتتاح شد.

کارخانه تولید منسوجات بی‌بافت کلاردشت افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان کلاردشت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری که صبح امروز از طریق فرودگاه نوشهر وارد مازندران شد در دومین مقصد سفر خود کارخانه منسوجات بی‌بافت کلاردشت را افتتاح کرد.

مدیرعامل و سرمایه‌گذار کارخانه بی‌بافت کلاردشت در حاشیه افتتاح این طرح گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تولید نساجی بی‌بافت کلاردشت گفت: کارخانه تولید منسوجات بی‌بافت کلاردشت که برای مصارف پزشکی، بهداشتی و مراکز بیمارستانی است؛ این کارخانه با مشارکت بانک ملی ایران و بخش خصوصی ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

امیرمسعود تدین با بیان اینکه از سال 1381 عملیات ساخت این کارخانه در زمینی به مساحت 70 هزار متر مربع و همچنین 22 هزار متر مربع سوله و سالن تولید آغاز شد، افزود: با توجه به تحریمی که پیش رو داشتیم نصب ماشین‌آلات آلمانی آن با کمک مهندسان آلمانی و ایرانی طولانی شد.

وی درباره اعتبارات تخصیص یافته گفت: اعتبار ساخت این کارخانه بالغ بر 176 میلیارد تومان بوده که 37 میلیون یورو صرف خرید و تجهیز ماشین‌آلات آلمانی آن شده است.

تدین در ادامه افزود: در حال حاضر فاز نخست خط تولید اِسپان لِس بی‌بافت با اشتغال مستقیم 60 نفر شروع به کار کرده است که امیدواریم با پشتیبانی دولت تا پایان سال بتوانیم خط اسپان باند آن را فعال کنیم، که در صورت فعال شدن خط اسپان باند اشتغال مستقیم از 150 نفر به 800 نفر می‌رسد.

تدین میزان تولید منسوجات بی‌بافت را 25 هزار تن در سال اعلام و افزود: تولید 25 هزار تن انواع منسوجات نیاز مراکز پزشکی ما را نه تنها تأمین می‌کند، بلکه از ورود 15 هزار تن منسوجات پزشکی خارجی به کشور جلوگیری و حدود 45 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی می‌شود.