جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

چهل گروه جهادی به مناطق محروم دودانگه و چهاردانگه ساری اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهل گروه جهادی به مناطق محروم دودانگه و چهاردانگه ساری اعزام شدند

در طرح تابستانی گروه های جهادی سپاه کربلا مازندران، چهلمین گروه جهادی بسیج سازندگی از پایگاه های مقاومت حوزه های ساری به مناطق دو دانگه و چهادانگه این شهرستان اعزام شدند.سرگرد ˈحسین نادریˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: اعزام این اردوها، در راستای اجرای برنامه ابلاغی سال 92 اردوهای جهادی هفت روزه با محوریت فعالیت های عمرانی و فرهنگی در سطح مناطق محروم انجام گرفته است.

وی در آغاز مراسم اعزام اردویی جهادگران بسیج به روستای جعفرکلای دو دانگه از هماهنگی بخشدار، دهیاران و فرماندهان حوزه و پایگاههای مقاومت در برگزاری شایسته اردوهای جهادی توسط بسیجیان خبر داد و گفت: در این اردو بسیجیان ضمن حضور در مزارع و کشتزارهای روستاها و کمک به روستائیان و کشاورزان ناتوان در برداشت محصولات در فعالیت های عام المنفعه روستایی مانند ساخت راه روستایی، آبرسانی، پاکسازی محیط زیست، پاکتراش جنگل و نیز آموزش دهی به کشاورزان بر اساس علم روز شرکت دارند.

وی قالب گروههای جهادی را بین 15تا 22 نفر یاد کرد و افزود: اغلب بسیجیان گروه های جهادی را دانشجویان متخصص و ماهر در حرفه های کشاورزی، بنایی و نقاشی سازه ای شکل می دهند.

سرگرد نادری، از اعزام گروه جهادی به مناطق دو دانگه و اعزام سه گروه دیگر طی چند روز آینده و پیوستن به دو گروه مستقر در منطقه از عملیاتی شدن 70 درصد اردوهای جهادی طی تابستان خبر داد.

مسوول بسیج سازندگی شهرستان ساری گفت: قبل از اعزام گروه های عملیاتی جهادی به مناطق محروم ، بر اساس کار حساب شده و کارشناسانه ، قبلا گروهی از جهادگران بسیجی را به منظور شناسایی عرصه ها و نیازمندی های مناطق محروم برای اجرای عملیات گروه های جهادی اعزام نمودیم که پس از شناسایی عرصه ها اقدامات بعدی را انجام خواهند داد.