سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

چهل چراغ - نمایش محتوای صدا

 

 

چهل چراغ

تهیه کننده : علیرضا دهقان 

گوینده : محمد محمدخانی

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار

چهل چراغ عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی علیرضا دهقان جمعه ها ساعت 14:30 به صورت ضبطی از رادیو مازندران پخش می شود.

مسابقه رادیویی چهل با توجه به چهل سالگی انقلاب به تعداد 40 برنامه در سال 97 از رادیو مازندارن تولید و پخش میشود. دراین برنامه با دعوت از گروههای مختلف مردم ،جوانان و نوجوانان و بزرگسالان و زنان و مردان و تدارک  4نفر در هر مسابقه و حضور تماشاگران در استودیو  به هنگام ضبط برنامه درمدت 30دقیقه با آیتم هایی به صورت ضبطی پخش می شود.
در طول برنامه حاضرین در استودیو برای تشویق شرکت کننده ها دست خواهند زد.
برهه های تاریخی که می شود از آن سوالات مختلف مطابق بخشهای برنامه در  آورد عبارتند از قبل انقلاب از قیام 42 تا57 ،جریان انقلاب تا پیروزی 22بهمن ،سالهای آغازین انقلاب، دوران تثبیت قدرت و تروریستها و بمب گذاری و وقایع مختلف و دوران دفاع مقدس، دروان سازندگی ؛دوران رحلت امام دوره های مختلف  ریاست جمهوری ،برجام و انرژی هسته ای و...
از 22بهمن سال 1396 تا 22بهمن 97 چهلمین سال انقلاب شکوهمند  اسلامی ست .که همچون سالیان آغازین و درادامه در طول 39 سال حرکت آن همچنان استوار و پایدار برتارک تاریخ جهان می درخشد. به یمن رسیدن به چهلمین سال انقلاب که در فرهنگ ایرانی و اسلامی قداست خاصی دارد متولیان و مردم همیشه در صحنه و قدردان نظام و انقلاب برنامه های زیادی را به شکرانه این موهبت بزرگ الهی تدارک دیده اند که دستگاههای متولی و مردم از همان فردای روز22بهمن 96 برای اجرایی نمودن آن دست به کار شده اند.
رسانه ملی بعنوان ستون اصلی این طرح بزرگ برنامه های گسترده ایی تدارک دیده که در بخشهای مختلف آن و شبکه های ملی و مراکز در حال اجرایی شدن است .
صدا و سیمای  مازندارن هم بالطبع در بخشهای رادیو،تلویزیون و خبر برنامه ریزی های مفیدی انجام داده و به استقبال از این سال پربرکت و با شکوه می رود .
رادیو مازندران برنامه های متنوعی را در ساختارهای نمایش ،مسابقه و مستند رادیویی و تولید آنونس و برنامه های ترکیبی برای این منظور تدارک دیده که مسابقه رادیویی" چهل" یکی از آنهاست .


 

سال تولید: سال 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو