جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

چهار هزار دانش آموز دختر مازندرانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار هزار دانش آموز دختر مازندرانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از اعزام چهار هزار دانش آموز دختر این استان به اردوی راهیان نور خبر داد .

چهار هزار دانش آموز دختر مازندرانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

محمد شعبانی روز چهار شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که این دانش آموزان از 19 شهرستان و منطقه استان به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس در غرب کشور اعزام شدند.
وی سهمیه اعزام دختران دانش آموز از استان مازندران به اردوی راهیان نور را 10 هزار نفر اعلام کرد و افزود : مقصد اعزام این دانش آموزان با فرا رسیدن فصل زمستان از غرب به جنوب کشور تغییر می کند .
شعبانی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دفاع مقدس اعلام کرد و گفت : این اردو در پیشگیری از تهاجم فرهنگی دشمن بسیار کارساز است.
معاون فرهنگی آموزش و پرورش مازندران همچنین از اعزام 80 دانش آموز مازندرانی به اردوی زائران رضوی در دهه کرامت خبر داد .
وی گفت : اردوی زائران رضوی (زیارت اولی ها) به استناد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به منظور آشنایی دانش آموزان با ائمه اطهار بویژه امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار می شود.
شعبانی با اشاره به اعزام 80 دانش آموز مازندرانی برای زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) در ماه شهریور امسال ، افزود : گروه 80 نفره دوم یازدهم ماه آبان به مشهد مقدس اعزام می شوند و به مدت سه روز در آنجا حضور دارند و در آئین های مربوط به دهه کرامت شرکت می کنند .
وی ابراز امیدواری کرد که از طریق رایزنی با وزارت آموزش و پرورش یک گروه 80 نفری دیگر از دانش آموزان زیارت اولی مازندران اسفند ماه امسال به زیارت امام هشتم (ع) مشرف شوند .