جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

چهار فقره وقف جدید در میاندرود شناسایی و ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار فقره وقف جدید در میاندرود شناسایی و ثبت شد

حجت الاسلام ˈفتاح سوادکوهیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش این موقوفات را حدود پنج میلیارد ریال ذکرکرد و افزود: نگاه سخاوتمندانه واقفان خیراندیش همواره برطرف کننده مشکلات جامعه است و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف با هدف تامین نیازهای جدید جامعه باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه وقف و موقوفات در شهرستان میاندرود همانند دیگر شهرهای ایران اسلامی به علت اعتقادات دینی و سنت های اصیل اجتماعی همواره قابل توجه بوده است، اظهارداشت: کمک به تهیه جهیزیه زوج های جوان، تامین هزینه های دارو برای بیماران صعب العلاج و نیازمند، مسکن نیازمندان، ترویج گسترش علوم قرآنی، دینی و فرهنگی جامعه از نیازهای روز جامعه است.

رئیس اداره اوقاف میاندرود بر لزوم ترویج و نهادینه کردن وقف های مشارکتی تاکید کرد و گفت: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات موجود در جامعه رفع خواهدشد.

حجت الاسلام سوادکوهی خواستار مشارکت و همراهی بیش از پیش اقشار مختلف به ویژه خیران و نیکوکاران در ایجاد وقف های مشارکتی در جامعه تاکید کرد و افزود: نقش رسانه های جمعی در تنویر افکار برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف بی بدیل است.

وی سنت حسنه وقف را ازجمله میراث ارزشمند ائمه اطهار (ع) ذکرکرد و گفت: شناسایی و احیای موقوفات ازجمله برنامه های مهم و در دست اقدام اداره اوقاف میاندرود است.

وی با بیان اینکه وقف های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه نقش بسیار موثری در رفع مشکلات جامعه دارد ، گفت: اداره اوقاف و امور خیریه میاندرود در راستای توجه به نیازهای روز جامعه به واقفان و خیران مشاوره وقف ارائه می دهد.

از ابتدای سال جاری تاکنون 10 فقره وقف جدید به ارزش حدود 20 میلیارد ریال در مناطق مختلف مازندران شناسایی و ثبت شد.

مازندران دارای یکهزار و 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.