جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

چهار آزمایشگاه نانوی دانش آموزی امسال در مازندران راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار آزمایشگاه نانوی دانش آموزی امسال در مازندران راه اندازی می شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران از راه اندازی چهار آزمایشگاه نانو برای دانش آموزان استان تا پایان امسال خبر داد و گفت که تعداد این آزمایشگاه ها به شش واحد افزایش داد .

چهار آزمایشگاه نانوی دانش آموزی امسال در مازندران راه اندازی می شود

اسفندیار نظری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : هم اکنون با همکاری معاونت فناوری نهاد ریاست جمهوری و آموزش و پرورش مازندران دو آزمایشگاه نانو در بابلسر و نور فعالیت دارد .
وی افزود : با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز، آزمایشگاه نانو در آموزش و پرورش بهشهر و ناحیه دو ساری در دهه فجر و در شهرهای آمل و بابل هم تا پایان امسال به بهره برداری می رسد .
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران گفت : 30 درصد هزینه تجهیزات آزمایشگاه های نانو را اداره کل و بقیه را معاونت فناوری نهاد ریاست جمهوری تامین می کند .
وی افزود : آموزش و پرورش مازندران امسال 500 میلیون ریال برای تامین تجهیزات آزمایشگاه های نانو اختصاص داد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت : بوشهر ،تهران،اصفهان، خراسان رضوی ، فارس، البرز و مازندران استان های پایلوت راه اندازی آزمایشگاه نانو دانش آموزی هستند.
وی همچنین از تخصیص یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز پژوهش سراهای تازه تاسیس مازندران خبر داد و اظهار داشت که این اعتبارات برای هفت پژوهش سرای استان هزینه خواهد شد .
نظری تعداد پژوهش سراهای استان را 27 مرکز اعلام کرد و افزود : بیش از 70 هزار دانش آموز در این مراکز عضو هستند.