جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

چهارخطه کردن محور هراز 500 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد - نمایش محتوای خبر

 

 

چهارخطه کردن محور هراز 500 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی اسد بعد از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران اظهار داشت: مازندران 934 کیلومتر راه شریانی دارد و 36 کیلومتر آزاد راه در اختیار مردم مازندران است.

وی به اقدامات انجام شده در استان برای بهسازی و بازسازی راه‌های مازندران نیز اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین پروژه استان چهارخطه کردن  هراز، بهسازی محور ساری ـ جویبار، بهسازی جاده قائمشهر ـ کیاکلا، نور ـ چمستان، ساری ـ تاکام و بندر امیرآباد است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خاطرنشان کرد: اعتبار اختصاص داده شده به محور هراز ناچیز بود ولی تخصیص مناسبی داشت و در سال 92 حدود 300 درصد از اعتبار تخصیص داده شده به هراز عملیاتی شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برای چهارخطه کردن محور هراز 90 میلیارد تومان هزینه شد، تصریح کرد: 70 میلیارد تومان بدهکار هستیم و 500 میلیارد تومان دیگر نیز هزینه دارد.

اسد با اعلام اینکه 7 هزار و 770 کیلومتر راه روستایی در مازندران وجود دارد، خاطرنشان کرد: 4 هزار و 49 کیلومتر از راه روستایی مازندران آسفالت شد و در سال 92 نیز موفق به آسفالت 95 کیلومتر راه روستایی با مشارکت مردم شدیم که شهرستان بابلسر در بهره‌گیری از مشارکت مردمی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ادامه داد: در سال‌جاری برای آسفالت 943 کیلومتر راه روستایی برنامه‌ریزی شد که نیاز به 240 میلیارد تومان اعتبار  است.