جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

چلچلا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چلچلا

Loading the player...

مجری:رحمان قدمی.فاطمه محمد نژاد
دستیار:رقیه احمد زاده عالمی- صدیقه قاسمی
تصویر برداران:ذاکری-درواری-قاسمپور
صدابردار:کاظمی
نور:تقی قاسمپور
دستیار صدا:حسین شاملی
تدوینگر:امراء
کارگردان:فردین بیطرف
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
نویسنده:رقیه یحیی زاده
 گزارشگر:محمد پناهیان

ویژه برنامه تحویل سال با ساختار ترکیبی و به تهیه کنندگی  رقیه یحیی زاده است که ازساعت 11 ،سی ام اسفند بطور زنده بر روی آنتن شبکه استانی می رود.

تمام شبکه های سراسری و استانی در سراسر ایران در روز ویژه تحویل سال ویژه برنامه ایی به همین مناسبت تهیه و تدارک می بینندو هر شبکه به فراخور وظیفه رسانه ای و هر استانی با شرایط و ویژگیهای منحصر به فرد خود برای استقبال از بهار آماده می کند ، در رقابت شبکه های مختلف وظیفه ما در  ارائه برنامه ایی شاد وبا محتوی را ، سنگین  تر می کند که انشالله بتوانیم تا حدی این خواسته مهم را براورده کنیم

با توجه به اینکه  برنامه ساعاتی قبل از تحویل سال شروع می شود و تا بعد از تحویل سال ادامه می یابد و همه در تکاپو و تلاش هستند تا هر چه بهتر به استقبال سال نو بروند این موضوعات ضروری به نظر می رسند .

 

نوروز کهنسال ترین آیین ملی در جهان است که جاودانه مانده و یکی از عوامل تداوم فرهنگ ایرانیان است . و از زمانی که اسلام ، به آیین ها و رسوم مثبت عید کهن ایرانیان مهر تائید زد  ، نوروز رنگ و بوی معنوی گرفت و نزد مردم ارج و قرب بیشتری گرفت .

جان مایه نوروز تحول است یعنی رفتن و حرکت کردن به سوی وضعیت مطلوب و بازگشت  به فطرت انسانی  و زدودن  زنگارها و غبارها از آن . مهمترین آموزه های بهار توحید و خداشناسی است و دیگر درس بهار ، باور به رستاخیز و معاد است

روزهای خاص ، برنامه های ویژه خود را می طلبد و روزهای آغازین سال نو با ویژگیهای منحصر به فردی که دارد فرصت خوبی ست برای همدلی و نشاط خانواده ها .

آیتمهای چلچلا عبارتند از:

آرم-پلاتو-مهمانان-اشعار بهاریه -موسیقی اقوام-گرافیک-اجرای مشترک با مراکز استانهاوله- آیتم ویژه برای کودکان دیروز و امروز .

 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
نقش رسانه در ارتقای فرهنگ استان بسیار مهم است.... احمد ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۰:۵۵
یا سلام و تشکر از ارسال پیامتان سید حسن حسینی ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۲:۴۳

سید حسن حسینی
یا سلام و تشکر از ارسال پیامتان
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۲:۴۳ در پاسخ احمد
احمد
نقش رسانه در ارتقای فرهنگ استان بسیار مهم است. پیشنهاد می‌شود، شما به عنوان رسانه‌ای جریان‌ساز پایه جریان وقف فرهنگی در استان را بنا نهید. از واقفین محترم استان مازندران که در سطح کشور نمونه هستند تقاضا کنید تا در این کار مهم و باقیات‌الصالحات شرکت نمایند. بنا به فرموده رسول‌ اکرم «دوست‌داشتن وطن از ایمان است». بنابراین مؤمنین خیر و نیکوکار می‌توانند نشانه‌های ایمان خود را در این کار خیر نیز بروز دهند. از مثال‌های این حرکت می‌تواند وقف مکان یا ساختمانی به عنوان «فرهنگستان ادبیات مازندران» باشد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۰:۵۵