سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

چلچلا(ویژه مبعث) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چلچلا(ویژه مبعث)

Loading the player...

ویژه برنامه ای به مناسبت عید مبعث ،به تهیه کنندگی رقیه یحیی زاده می باشد که 15 و 16 اردیبهشت از ساعت  21 به مدت 60 دقیقه به طور زنده از سیمای مرکز مازندران پخش شد.
تمام سنگ ها، بوی رسالتت را تا اعماق جان، نفس کشیده اند. حرا بوی رستگاری ات را به دهن بادها می ریزد تا بوی رسالتت، به گوش تمام درخت های جهان برسد. کوه، تاب این همه اوج را ندارد. چیزی تا زانو زدن و در هم فرو ریختن فاصله ندارد؛ اما به احترام تو، تا جان دارد خواهد ایستاد. کوه، دامن بر خاک می گسترد تا یک بار دیگر، قدم های نازنین تو، خاک را متبرک کنند.
جهان را آرامشی دربرگرفته و محمد را لرزه بر اندام افتاده است. جذبه های الهی چنان او را غرق در خویش کرده اند که هیچ چیز در این جهان، قادر به ادراکش نیست. از آسمان، فرشتگان دسته دسته به خاک فرود می آیند تا برگزیده شدنش را جشن بگیرند. فرشتگان، فوج فوج، خاک را احاطه کرده اند تا پیغام پیامبری او را به دورترین نقاط هستی برسانند.
آغاز آفرینش عشق است و پایان رسالت الهی برای خاک.
او خاتم پیامبران الهی است. او آخرین فرستاده است برای رستگاری؛ پیامبری که با او، جهان به سعادت ابدی خواهد رسید، پیامبری که سینه اش معدن بردباری است و چشمانش، سرچشمه های بینش.
او پیامبر عشق است و رسول عاطفه، پیغمبر مهربانی است و نبی رحمت… او جهان را چراغ روشن روشنگری است.
فضا لبریز عطر یاس های باران خورده است و غار حرا، لبالب از نور و سرور. در هوا منتشر می شود، آوای جبرئیل که: بخوان… بخوان به نام پروردگارت!
پلاتو مجری-وله-سرود و ترانه-گزارش-کارشناسی-مسابقه-مهمان برنامه و .... از آیتمهای این ویژه برنامه می باشد.

 

 

سال تولید: اردیبهشت 95

کارگردان:فردین بیطرف
مجریان:رحمان قدمی-فاطمه محمدی نژاد-امیرسالاری
تصویربرداران:ذاکری-تقی قاسم پور-درواری
دستیار:فرزانه اسد الهی
تدوینگر:امراء
صدابرداران:مرتضی کاظمی-محمد افتخاری
نویسنده:یحیی زاده
گزارشگر:محمد پناهی