سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

چشم‌انداز روشن اعتبارات روستایی در سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

چشم‌انداز روشن اعتبارات روستایی در سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حمیدرضا جانباز بعد از ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان چالوس، اظهار داشت: در زمینه طرح‌های فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس قرار شد از ردیف خط تضمینی، اعتبارات مورد نیاز برای احداث تصفیه‌خانه استفاده شود.

وی با اعلام اینکه طرح احداث تصفیه‌خانه برای نخستین‌بار در مازندران اجرایی می‌شود، بیان داشت: باید پروژه‌های مطالعه شده را به‌ صورت فنی و در چارچوب مشخصی داشته باشیم تا بتوانیم برای گرفتن ردیف و مجوز اقدامات لازم را انجام دهیم.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: برای افق 1425 در نظر داریم تا مشکل تامین آب مناطق شهری و روستایی را به‌صورت کامل برطرف کنیم.

جانباز خاطر‌نشان کرد: با وجود اینکه کارهای خوبی در زمینه فاضلاب شهرستان‌های نوشهر و چالوس صورت پذیرفت اما همچنان به تامین اعتبارات برای تکمیل این طرح‌ها نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور آبرسانی به مجتمع‌های روستایی را از برنامه‌های مهم در سال 93 خواند و بیان داشت: اعتبارات روستایی در سال 94 از چشم‌انداز روشن‌تری نسبت به سال 93 برخوردار است که امیدوارم بتوانیم این مشکلات را کاهش دهیم.

وی اعلام داشت: متوسط شاخص برخورداری روستاهای مازندران 69.5 درصد است که نسبت به میانگین روستاهای کشور از نرم پایین‌تری برخوردار است.

جانباز در پایان یادآور شد: تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا در بخش روستایی بتوانیم این سرانه را در روستاهای مازندران به متوسط کشور برسانیم.

{jcomments off}