سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

چرخه صادرات و تولیدات مازندران کامل نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

چرخه صادرات و تولیدات مازندران کامل نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سید هادی حسینی بعد از ظهر شنبه در مراسم تجلیل از برترینهای صادرات استان گفت:مازندران یک کشور است چرا که تمام منابع و امکانات یک کشور اعم از کوه جنگل دریا فرودگاه بندر و تمام نعمات خدادای را در خود دارد.

حسینی تاکید کرد :ما باید جدای ار افزایش ظرفیت تولید تجارت جهانی را در دستور کار استان قرار دهیم.

وی در خصوص کشاورزی مازندران گقت: وقتی محصولات کشاورزی و باغی ما وارد بازار می شود به یکباره بازار واردات کالاهای خارجی نیز باز می شود و این ضربه بزرگی به بازار برنج و مرکبات ما وارد می کند.

نماینده مردم مارندران گفت: دربهای صادرات کالا باید همواره باز باشد و راههای صادرات به راحتی برای تولید کننده هموار باشد.

حسینی با بیان اینکه در ساله گذشته تنها 50 درصد صادرات مرکبات داشته ایم، گفت: هیچ حمایت در خوری از کشاورزان و تولیدکنندگان  تاکنون نشده و از دولت تدبیر و امید خواستار توجه بیشتر و حذف مصوبات اضافی در خصوص تولید کنندگان و کشاورزان هستیم.

هادی حسینی تصریح کرد: اگر مازندران را یک کشور بدانیم و حوزه صنعت را تقویت کنیم و ملی بیاندیشیم، گام بلندی در توسعه صادرات استان برداشته ایم.

وی با بیان اینکه زادگاه و پرورشگاه اصلی ماهیان خاویاری دریای خزر است گفت: در سال گذشته 40 تن ماهی خاویاری از اردبیل صادر شده است.