سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

چراغ هدایت - نمایش محتوای صدا

 

 

چراغ هدایت

تهیه کننده : محمد برجسته 

نویسنده : لطف ا... سعیدی‌فر

گوینده : طاهره رحماندوست ، میلاد شوکائیان 

   ویژه برنامه «چراغ هدایت» نیز در 16 برنامه 90 دقیقه‌ای به تهیه کنندگی محمد برجسته و نویسندگی لطف ا... سعیدی‌فر و با اجرای طاهره رحماندوست و میلاد شوکائیان ساعت 17:30 در این ایام روی آنتن خواهدرفت.

رادیو مازندران در راستای انتقال ارزش‏های ایثار و شهادت امام حسین (ع) و یاران جان برکفشان، وهمگام با عزاداران هم استانی در این ایام  ویژه برنامه «چراغ هدایت»  را برای انعکاس آیینها و عزاداری‌های این ایام با آیتمها ی متنوع  تهیه و پخش  می کند.
در این ویژه برنامه که به دهه اول محرم و سه روز پس از شهادت امام حسین(ع) و یارانشان اختصاص دارد تلاش می شود تا به معرفی ابعاد شخصیتی امام حسین (ع) و انگیزه قیام ایشان و روشنگری درباره قیام عاشورا با توجه به الگوی حسنه بودن سیدالشهدا امام حسین (ع)، تبیین روشن بینانه و تحلیل روز آمد واقعه عاشورا، منطبق با فضای این ایام بپردازد و شنوندگان را با معارف قرآنی و روایی مربوط به محرم آشنا کند.
 

آیتمهای برنامه :  بخش‌های گزارش، نمایش آفتاب و تشنایی، بخش برمه‌گلی، بخش سرداران سلوک، بخش پرسمان عاشورایی، کارشناسی(امربه معروف و نهی ازمنکر)، گفتگوی تلفنی یا حضوری، عاشورا و انقلاب اسلامی و.. از آیتم های این برنامه است.
تبیین و تحلیل علل پدید آمدن حادثه عاشورا  (درس ها و عبرتهای عاشورا)، تبیین نقش، جایگاه و تأثیر واقعه کربلا در حفظ و تثبیت اسلام اصیل، تبیین و تشریح نقش اهل بیتِ امام حسین(ع) در زنده نگه داشتن واقعه کربلا، الگوپذیری و آشناسازی مخاطبان (به ویژه نسل جوان) با شخصیت‌ها و نقش آفرینان حماسه عاشورا و... از اهداف این برنامه هست.

سال تولید: 1399


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو