سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

چراغ هدایت - نمایش محتوای صدا

 

 

چراغ هدایت

نویسنده:لطف الله سعیدی فر
گوینده : ابوالقاسم عبدالهی
گوینده : طاهره رحماندوست
صدابردار:شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد
گزارشگر : هدی روشن بخش
گزارشگر آداب و رسوم : غلامرضا علی نژاد
نویسنده نمایش : مینا اسداللهی
کارگردان نمایش : مبین بوی افراز

چراغ هدایت ویژه برنامه ماه محرم عنوان برنامه ایست به تهیه کننده گی محمد برجسته  به مدت هر برنامه 90 دقیقه ،محرم 1439 با ساختار ترکیبی ، نمایشی به صورت زنده پخش خواهد شد.

" محرم" ماه حماسه و شجاعت و جوانمردي، ماه ظلم ستيزي و مبارزه با تبعيض و ذلت است. محرم ماه امر به معروف و نهي از منکر و جميع منکرات است.
   بی‌تردید یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام، عاشوراست که پس از گذشت یکهزار و ۴۰۰ سال هنوز به عنوان حماسه‌ای جاوید مطرح است و در صفحات حجیم تاریخ بشر به بوته فراموشی سپرده نشده است و نوشتن و سخن گفتن در مورد این حماسه عظیم در جمله پرمعنای «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» تجلی یافته است و قدرت لایتناهی پروردگار بر این قرار گرفت که نام ارباب ما را در تمامی اعصار، بر زبان ها جاری سازد و ماتم مصیبت عظمایش را در دل تک تک عاشقانش  قرار دهد. 

راديو مازندران در راستاي انتقال ارزش‏هاي ايثار و شهادت امام حسين (ع) و ياران جان برکفشان، وهمگام با عزاداران هم استانی در این ایام  ويژه برنامه «چراغ هدایت»  را برای انعکاس آیینها   و عزاداری‌های این ایام با آیتمها ی متنوع  تهيه و پخش مي کند.
در این ویژه برنامه که به دهه اول محرم و سه روز پس از شهادت امام حسین(ع) و یارانشان اختصاص دارد تلاش می شود تا به معرفی ابعاد شخصیتی امام حسین (ع) و انگیزه قیام ایشان و روشنگری درباره قیام عاشورا با توجه به الگوی حسنه بودن سیدالشهدا امام حسین (ع)، تبیین روشن بینانه و تحلیل روز آمد واقعه عاشورا، منطبق با فضای این ایام بپردازد و شنوندگان را با معارف قرآنی و روایی مربوط به محرم آشنا کند.


آیتمهای این برنامه :متن ، گزارش ، کارشناس ، مقتل خوانی ، معرفی پیرغلامان ، نمایش ، گزارش آداب و رسوم ، برمه گلی ، معرفی شعرای آیینی ، مداحی و... 

سال تولید: 1397


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو