جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

چراغ هدایت (ویژه برنامه اربعین) - نمایش محتوای صدا

 

 

چراغ هدایت (ویژه برنامه اربعین)

نویسنده:لطف الله سعیدی فر
گوینده : ابوالقاسم عبدالهی
گوینده : طاهره رحماندوست
صدابردار:شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد
گزارشگر : محمد امینی
گزارشگر آداب و رسوم : غلامرضا علی نژاد
نویسنده نمایش : مینا اسداللهی
کارگردان نمایش : مبین بوی افراز

چراغ هدایت ویژه برنامه اربعین حسینی عنوان برنامه ایست به تهیه کننده گی محمد برجسته  به مدت هر برنامه ۹۰ دقیقه در صفر 1439 با ساختار ترکیبی ، نمایشی به صورت زنده پخش خواهد شد.

اربعین، فقط روزی از روزهای سال نیست، بلکه آیینه ای است دربرابر چشمان میلیون ها انسان متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرّم نقش می بندد. اربعین، روز باشکوهی است که از خون حسین(ع)، حیات گرفت و نقطه آغاز تبلیغ آرمان کربلا از طریق اشک شد؛ چرا که در این روز، نخستین مجلس عزاداری برای اباعبدبالله(ع) و تبلیغ آرمان آن حضرت در کنار تربتش برپا شد.

اهداف برنامه : تبیین و تحلیل علل پدید آمدن حادثه عاشورا  ، تبیین نقش ، جایگاه و تاثیر واقعه کربلا در حفظ و تثبیت اسلام اصیل، ترویج فرهنگ پایداری ، ایثار و شهادت؛ و کارکرد آن در زندگی اجتماعی امروز، تبیین و تشریح نقش اهل بیتِ امام حسین (ع) در زنده نگه داشتن واقعه کربلا، تبیین تاثیرپذیری قیام سیدالشهداء از آموزه های پیامبراکرم ( ص ) و بیان ارتباط روشن و صحیح میان دیانت و سیاست در سیره سیدالشهداء؛ بر پایة نیاز جامعة امروز، تشریح و تحلیل نقش و جایگاه حادثه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اطلاع رسانی مراسم ، مجالس و آیین‌های عاشورایی و ... .

آیتمهای برنامه : متن ، گزارش ، آیتمهای نمایشی ، کلام عاشورایی ، کارشناس مذهبی ، معرفی پیرغلامان ، مسابقه و ... .

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو