جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

چراغ هدایت - نمایش محتوای صدا

 

 

چراغ هدایت

Loading the player...
چراغ هدایت

ویژه برنامه ای به تهیه کنندگی محمد برجسته ،با ساختار ترکیبی ساده می باشد که از شنبه (10 مهر)،بطور زنده از ساعت 17،به مدت 120 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
" محرم" ماه حماسه و شجاعت و جوانمردي، ماه ظلم ستيزي و مبارزه با تبعيض و ذلت است. محرم ماه امر به معروف و نهي از منکر است.
   بی‌تردید یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام، عاشوراست که پس از گذشت یکهزار و ۴۰۰ سال هنوز به عنوان حماسه‌ای جاوید مطرح است و در صفحات حجیم تاریخ بشر به بوته فراموشی سپرده نشده است و نوشتن و سخن گفتن در مورد این حماسه عظیم در جمله پرمعنای «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» تجلی یافته است و قدرت لایتناهی پروردگار بر این قرار گرفت که نام ارباب ما را در تمامی اعصار، بر زبان ها جاری سازد و ماتم مصیبت عظمایش را در دل تک تک عاشقانش  قرار دهد.
  دربخش اول برنامه آب و آئینه  که مربوط به روزهای عزاداری سالار شهیدان و یاران شهیدشان می‌شود، با توجّه به فضای عمومی جامعه و برپایی آیین‌های عزاداری و سوگواری در تمام مناطق، تمامی آیتم‌های این بخش با هدف همسویی با آحاد جامعه، با ساختار سوگواری طراحی می‌شود. این ساختار از روزهای نخست با موضوعات دلایل و شرایط شکل‌گیری عاشورا و جایگاه آن در فرهنگ دینی – اسلامی ایرانیان آغاز می‌شود و در روزهای عزاداری به  اوج خود رسیده و در روزهای پس از رویداد عاشورا به تدریج، متناسب با دهه‌ی دوّم ماه محرم طراحی و اجرا می‌شود.
این برنامه باآیتمهای متنوعی از جمله :متن-مداحی-شعرعاشورایی-تلفنهای مردمی-کارشناسی و ...بر روی آنتن می رود.

 

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:محمد برجسته
مجری:شوکائیان-رحماندوست
گزارش:محمد امینی-رضا دلدار
صدابرداران:رقیه محسن تبار،سامی یوسفی،حق شناس،اوشیب نتاج،میرقربان نژاد،نژاد احمد،علی احمد پورپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو