سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

چتر بیمه برای 1800 هکتار مزارع میاندرود - نمایش محتوای خبر

 

 

چتر بیمه برای 1800 هکتار مزارع میاندرود

شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندرود با اشاره به ضرورت استفاده کشاورزان از بذرهای اصلاح شده و مفید از توزیع  یارانه بذر سویا بین  542 نفر از سویاکاران میاندرودی خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود در این مورد از پرداخت افزون بر 976 میلیون ریال یارانه بذر سویا به کشاورزان سویاکار این شهرستان خبر داد.

وی اضافه کرد: این یارانه برای 75 تن بذر سویا بین 542 نفر از کشاورزان طرف قرارداد با مراکز جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود پرداخت شد.

موسوی همچنین از پوشش بیمه‎ای برای یک‏هزار و 779 هکتار از مزارع زراعت پاییزه این شهرستان در سال‎جاری خبر داد و افزود: این کار در راستای ترویج و توسعه بیمه محصولات کشاورزی به اجرا درآمده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود تصریح کرد: به منظور جبران خسارت احتمالی ناشی از حوادث و بلایای طبیعی در سال‎جاری یک‎هزار و 779 هکتار از مزارع زراعت پاییزه این شهرستان در پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از سطوح فوق یک‏هزار و 320 هکتار مربوط به مزارع گندم، 434 هکتار به زراعت کلزا و 25 هکتار نیز مربوط به جو دانه‌ای است که در پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.