جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

چالوس رتبه نخست کتابخانه‌های مازندران را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

چالوس رتبه نخست کتابخانه‌های مازندران را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، عبدالحسین باقری صبح امروز در جلسه انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان چالوس که در  سالن اجتماعات اداره کتابخانه‌های عمومی بقیه‌الله چالوس برگزار شد، اظهار داشت: انجمن کتابخانه‌های عمومی کمیته نهضت مطالعه مفید و انجمن خیران کتابخانه‌ساز سه رکن اساسی فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: با توجه به اینکه حوزه کتاب و کتابخوانی گستره عظیمی در کشور و استان دارد تمام سعی ما بر این است تا با رویکرد جدید بتوانیم مسائل شهرستان‌ها را رصد کنیم.

باقری با تأکید بر اینکه شهرداران پشتیبانان اصلی کتابخانه‌ها هستند، گفت: در زمینه وصول نیم درصدی درآمد شهرداری‌ها سال گذشته یک‌میلیارد و 100 میلیون تومان وصول داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 93 به 20 درصد افزایش یابد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران تأکید کرد: از استاندار و مسئولان ذیربط استدعا دارم تا در تکمیل 52 پروژه کتابخانه‌های مازندران و احداث کتابخانه مرکزی استان همکاری لازم را با ما داشته باشند.

وی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد:  فرهنگ و مدیریت جهادی دو با امورات فرهنگی است.

باقری بیان داشت: در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران تقویم فرهنگی را با بیش از 10 هزار برنامه فرهنگی تدوین کرد.

باقری تصریح کرد: این برنامه‌های فرهنگی در قالب نقد و بررسی کتاب با موضوعات فرهنگ، اقتصاد و عزم ملی که برگرفته از اراده مردم است.

وی افزود: برای اینکه سمت و سوی برنامه‌های فرهنگی با شعار سال همراه باشد مبلغ 150 میلیون تومان برای کارهای فرهنگی پیش‌بینی کردیم.

این مسئول تصریح کرد: شادابی کتابخانه‌ها و ایجاد انگیزه در کتابداران و توجه ویژه به اعضا و مراجعان کتابخانه‌ها با رویکرد جدید در دستور کار ما قراردارد.

باقری ابراز داشت: برای تأمین کتاب کتابخانه‌های استان تصمیم داریم تا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کشور 50 میلیون تومان برای خریداری کتاب‌ها اختصاص دهیم.