جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

پیگیری مشکلات مردم سیلزده در رسانه استانی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیگیری مشکلات مردم سیلزده در رسانه استانی

پیگیری مشکلات مردم سیلزده در رسانه استانی

 نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با مدیرکل و معاونان صداو سیما مرکز استان با بیان اینکه صدا و سیما با پوشش مناسب راهپیمایی ها و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و پوشش مناسب سیل در مناطق سیل زده نقش موثری در اطلاع رسانی ایفا کرده است گفت : در دنیای رسانه با حضور فعالان این عرصه نشر اخبار دقیق،صحیح را باید در جامعه دنبال کنیم.

آیت الله طبرسی با تاکید بر نقش برجسته صداو سیما در اندیشه سازی افزود: تغییر ذائقه مردم، فریب سازی و تغذیه مسموم اخبار و اطلاعات با ابزار رسانه مهمترین شگرد استکبار است و از اینرو ایجاد قدرت تحلیل درست مطالب در جامعه مهمترین رسالت صداو سیما به شمار می آید.

وی تصریح کرد : ابزار فراگیری و نشر علم ، دانش و صنعت در اختیار بشر قرار گرفت تا با عملکرد دیداری،شنیداری و رفتاری افکار را تغییر دهد.

آیت الله طبرسی با اشاره به سانسور اطلاعات و اخبار صحیح در رسانه های غربی و عربی افزود:پرداختن به موضوعات سرگرمی و برنامه های جهت دار اساس فعالیت رسانه های غربی است و با تقویت فضای مجازی لازم است ،در تنویر افکار عمومی و محتواسازی کوشید.

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین گفت: انعکاس اصالت واقعی وجوه انسانی و اندیشه الهی و فکر تکاملی رسالت صداو سیماست و تولید برنامه های فاخر منطبق بر برنامه های ارزشی رسالتی است که باید به آن پردازش شود.

مدیرکل صداو سیمای مازندران هم با اشاره به خسارت حدود 2 هزار میلیارد تومانی در سیل اخیر گفت:رسانه همچنان پیگیر انعکاس نظرات و مشکلات مردم سیلزده و اطلاع رسانی در خصوص نحوه امداد مردم به مردم است.
ابراهیمی با اشاره به برنامه سازی در حوزه تولید افزود:با توجه به فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی و مشکلات سیل تلاش شد تا در نوروز شادمانی و نشاط در رسانه استانی حفظ شود.

وی گفت : به منظور انعکاس مطالبات مردم شرق و غرب استان ،امسال بخشی از برنامه ها در قالب ارتباط زنده از غرب استان اجرا شد.

ابراهیمی افزود:با پوشش کامل سفر رئیس جمهور و حضور معاون اول رییس جمهور نخستین بار ،آخرین تصمیم گیری ها از شبکه خبر و شبکه مازندران در خصوص خسارت سیل به مردم پخش شده است.

وی صداو سیما را سرمایه ای اجتماعی نامید و تصریح کرد: همه همکاران رسانه تلاش کردند تا در محتوایی متنوع انعکاس موثری از وقوع سیل و حضور مسئولان در این مناطق داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز مازندران ترسیم مواضع خصمانه ترامپ و پوشش حضور مردم و اعلام حمایت از سپاه پاسداران نیز از دیگر اقدامات رسانه استانی در چند روز  رسانه ملی عنوان کرد .

برنامه ریزی برای پوشش برنامه های معارفی ویژه ماه مبارک رمضان،دعوت از اساتید برجسته علوم و معارف قرآنی، تهیه تفسیر ویژه نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه و قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران در این جلسه انجام شد.