سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پیک نوروزی دانش‌آموزان مازندرانی توزیع می‌شود / آمادگی مدارس استان برای اسکان مهمانان نوروزی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیک نوروزی دانش‌آموزان مازندرانی توزیع می‌شود / آمادگی مدارس استان برای اسکان مهمانان نوروزی

پیک نوروزی دانش‌آموزان مازندرانی توزیع می‌شود / آمادگی مدارس استان برای اسکان مهمانان نوروزی


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از توزیع پیک نوروزی در سطح مدارس مازندران در هفته آینده خبر داد و گفت: پیک نورزی برای هر سه مقطع تحصیلی در نظر گرفته شد و در این دفترچه‎ها تلاش شد که روحیه کنشگری دانش‌آموزان تقویت شود.

پیک نوروزی دانش‌آموزان مازندرانی توزیع می‌شود / آمادگی مدارس استان برای اسکان مهمانان نوروزی

سیدعلی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، از توزیع پیک نوروزی در سطح مدارس مازندران در هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: پیک نورزی برای هر سه مقطع تحصیلی در نظر گرفته شد و در این دفترچه‎ها تلاش شد که روحیه کنشگری دانش‌آموزان تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه در این دفترچه‌ها تلاش شد که به مسائل اجتماعی نیز توجه شود و از طرفی نگاه به مسائل بومی نیز در این دفترچه مد نظر قرار گرفت، افزود: تکیه به فرهنگ بومی و محلی در این دفترچه‌ها مانند سال گذشته ادامه دارد و باید تلاش کرد فرهنگ و گویش مازندران در صورت عدم توجه کافی از بین نرود.

قاسمی با بیان اینکه برای حفظ زبان مازندرانی بیشترین تلاش باید در آموزش و پرورش انجام شود و این رویکرد در این نهاد به صورت جدی در برنامه کاری قرار دارد در ارتباط با تدوین کتاب بومی و محلی مازندران در آموزش و پروش گفت: برای تدوین این کتاب در حال گفت‌وگو با سازمان تالیف کتاب درسی هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره میزان آمادگی این نهاد از مهمانان نورزی بیان کرد: همه مدارس ما آماده پذیرایی از مهمانان نورزی هستند و اقدامات مناسبی در حوزه اسکان در این نهاد انجام شده است.

وی در ادامه از احداث سوئیت‌های خانه معلم در سطح مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: 20 باب از این سوئیت‌‎ها در ایام نوروز در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد و این سوئیت‌ها بدون استفاده از منابع دولتی در حال احداث است و بنا داریم در هر شهرستان و نواحی زمینه احداث سوئیت‌هایی با عنوان خانه معلم فراهم کنیم.