رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پیش بینی تولید 120 هزار تنی سبزی و صیفی در قائم شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی تولید 120 هزار تنی سبزی و صیفی در قائم شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت : پیش بینی می شود 120 هزار تن انواع سبزی و صیفی در زمین های کشاورزی این شهرستان تولید شود.

پیش بینی تولید 120 هزار تنی سبزی و صیفی در قائم شهر

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی روز چهاشنبه با اشاره به اینکه امسال بیش از هفت هزار و 655 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان قائم شهر به زیر کشت سبزی ها و صیفی پاییزه رفته است، اظهار کرد: سطوح کشت سبزی و صیفی پاییزه در زمین های شالیزاری این شهرستان در سطح سه هزار و 835 هکتار، زمین های خشکه زاری در سطح یک هزار و 920 هکتار و در باغات و بین درختان حدود یک هزار و 900 هکتار است.
وی افزود: محصولات قابل کشت این شهرستان در فصل پاییز شامل سبزی های برگی و ریشه ای، شلغم، هویج، کلم، کاهو، لوبیا سبز پاییزه، کدو سبز پاییزه، نخود فرنگی، سیب زمینی و سیر است.
فرهادی خاطرنشان کرد: با نظارت و راهنمایی فنی و علمی از سوی کارشناسان، با ارتقای عملکرد در واحد سطح و کاهش هزینه تولید سبب اقتصادی شدن تولید، اشتغال زایی مولد و پایداری در تولید می شویم و می توان شاهد افزایش کیفیت محصولات تولیدی بود.
وی یادآور شد: پیش بینی می شود امسال بیش از 120 هزار تن محصولات سبزی و صیفی پاییزه از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر خاطرنشان کرد: سال گذشته 7 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت پاییزه اختصاص یافت که 91 هزار تن سبزی و صیفی تولید شد.