سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

پیش بینی بارندگی برای تاسوعا و عاشورا در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی بارندگی برای تاسوعا و عاشورا در مازندران

هواشناسی مازندران هوای این استان را برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ابری همراه با بارندگی پراکنده پیش بینی کرده است .

پیش بینی بارندگی برای تاسوعا و عاشورا در مازندران

رئیس گروه پیش بینی و پیش آگاهی هواشناسی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که هوای امروز استان صاف تا نیمه ابری است و در بعضی از ساعات بر میزان ابر افزوده خواهد شد.
اصغر بسطامی افزود : دمای امروز هوای ساری مرکز مازندران هم در گرم ترین زمان به 28 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
وی وضعیت هوای استان را برای فردا یکشنبه صاف تا قسمتی ابری پیش بینی کرد و گفت که هوای روز دوشنبه نیز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود ولی از اواخر روز دوشنبه به تدریج بر میزان ابرناکی افزوده شده و شهروندان شاهد وزش باد و بارش پراکنده خواهند بود.
بسطامی هوای روز سه شنبه مصادف با تاسوعای حسینی را نیمه ابری در بعضی از ساعات ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی کرد و افزود : دمای هوا نیز در گرم ترین ساعت روز تاسوعا با 2 درجه کاهش نسبت به اوایل هفته جاری به 26 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
وی پیش بینی کرد که هوای روز چهارشنبه این هفته مصادف با روز عاشورا در مناطق غربی استان مازندران ابری همراه با بارش باران پراکنده ، وزش باد و رعد و برق باشد.
به گزارش ایرنا، با توجه به اینکه حدود 80 هزار هکتار از زمین های شالیزاری دوباره کشت استان مازندران در مرحله خوشه بستن و برداشت قرار دارد، هوای آفتابی بهترین شرایط برای کشاورزان شالیکار است.
امسال 30 هکتار از زمین های شالیزاری استان دوباره نشا کاری و 50 هزار هکتار نیز به صورت پرورش ساقه شالی یا دونوچ ( رتون ) بارآوری شده است.